Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 115. Ganzsachen

45567

1928 Henryk Sienkiewicz, próba całostki w barwie oliwkowoszarej z sygnaturą pierwszego nakładu, gwarancja i opis (jako próba Cp50) Pelczar.

Fi.Cp48IP
2 500 PLN
45568

Fi.Cp49II
200 PLN
45569

Fi.Cp48I
10 PLN
45570

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 25 z obiegu pocztowego, I nakład - sygnatura VIII-1931, gwarancja Rzadkosz.

Fi.Cp50I
40 PLN
45571

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka makulaturowa z ilustracją 14 z II nakładu bez druku typograficznego, gwarancja i oznaczenie Pelczar.

Fi.Cp50II MK
2 000 PLN
45572

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9 - Toruń Ratusz, II nakład, linie typografią; dofrankowana i wysłana 6.X.32 z Równego Wołyńskiego do Warszawy; doskonały stan zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp50IIa
150 PLN
45573

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, II nakład, sygnatura XI-1931 krótka.

Fi.Cp50IIb
260 PLN
45574

Fi.Cp50IIc
50 PLN
45575

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45576

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa, Plac Zamkowy, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
45577

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 11, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
45578

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 13, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
45579

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
45580

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 22, sygnatura XI-1931 długości 41 mm, linie adresowe druk rotograwiurą.

Fi.Cp50IIc
100 PLN
45581

Fi.Cp50IIc
130 PLN
45582

Fi.Cp50IIc
120 PLN
45583

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 9, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
45584

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22, II nakład, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
45585

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 21, II nakład, sygnatura XI-1931 długa.

Fi.Cp50IIc
120 PLN
45586

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka makulaturowa z ilustracją 23 z I nakładu bez druku typograficznego, gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp50I MK
1 800 PLN
45587

Fi.Cp50Ia
80 PLN
45588

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20 - TORUŃ Stare Bramy, I nakład, sygnatura VIII-1931; czysta w dobrym stanie zachowania (rogi delikatnie zaokrąglone).

Fi.Cp50Ia
80 PLN
45589

Fi.Cp50Ia
80 PLN
45590

Fi.Cp50Ia
95 PLN
45591

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 14, I nakład - sygnatura VIII-1931.

Fi.Cp50Ia
80 PLN
45592

Fi.Cp50Ia
80 PLN
45593

1931 wydanie ilustrowane - Henryk Sienkiewicz, parka nie rozciętych całostek z arkusza drukarskiego zawierającego całostki z wszystkimi ilustracjami, z ilustracjami nr 26 i 30 z sygnaturą VIII-1931 z stemplem "WZÓR" na znakach opłaty, kartki z tym nadrukiem wydała poczta polska dla celów okazowo - reklamowych, minimalne zagniecenia, same takie całostki są rzadkie, a nierozcięta parka unikatowa, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp50Ia WZÓR
3 000 PLN
45594

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 28 - Czarnohora, I nakład - sygnatura VII-1931, drobna plamka w górnym lewym narożniku.

Fi.Cp50Ib
240 PLN
45595

500 PLN
45596

Fi.Cp48I
10 PLN
45597

Fi.Cp53
500 PLN
45598

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp 54
40 PLN
45599

1932 druk w sprawach żywnościowych - wieśniaczka (Fi.60.-).

Fi.Cp54
50 PLN
45600

Fi.Cp54
45 PLN
45601

1932 kartka w sprawach żywnościowy.

Fi.Cp54
50 PLN
45602

1932 karta widokowa bez znaku opłaty pocztowej z nadrukiem kasującym starą wartość "Cena 10 gr/Cena 15 gr.", ilustracja nr.10 - "Polska: Znaczek pocztowy ku uczczeniu Jerzego Waszyngtona".

80 PLN
45603

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, WZÓR - ilustrowana karta pocztowa za 20 gr sporządzona dla celów okazowych, podobnie jak w przypadku pierwszego wydania kart ilustrowanych z portretem Henryka Sienkiewicza, różnicą widoczną na pierwszy rzut oka jest odmienne położenie nadruku WZÓR - tu napis rozpoczyna się w lewym górny rogu i skierowany jest na prawo w dół, a na kartach z Sienkiewiczem napis rozpoczyna się u dołu po lewej i skierowany jest na prawo w górę; karta z ilustracją nr 12 - SCENA GŁÓWNA - ZAŚNIĘCIE MATKI BOSKIEJ; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp55
1 800 PLN
45604

Fi.Cp57
90 PLN
45605

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 23.

Fi.Cp57
120 PLN
45606

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 22.

Fi.Cp57
120 PLN