Die Auktion beginnt am 21.06.2024

Auctionen 114. Polen zwischen den Weltkriegen

26375

Fi.bl.8
100 PLN
26376

Fi.bl.8
120 PLN
26377

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok skasowany 6.VIII stemplem okolicznościowym "KIELCE SĄ TAK WYJĄTKOWO DROGIE MYŚLOM I WSPOMNIENIOM WIELKIEJ CZĘŚCI LEGIONISTÓW BO TU BYŁ PIERWSZY POCAŁUNEK WOJNY..."; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 39 021).

Fi.bl.8
250 PLN
26378

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.8
160 PLN
26379

1939 "POLSKA NA SZLAKU J.PILSUDSKIEGO" - fałszerstwo (najprawdopodobniej niemieckie) kasownika okolicznościowego (Myślicki 39 022), różniące się zarówno kształtem i wymiarami, a przede wszystkim błędem w nazwisku Marszałka (litera "L" zamiast "Ł"), blok na kopercie ostemplowany fałszywym kasownikiem w kolorze czarnym - rzadkie!

Fi.bl.8 FK
200 PLN
26380

1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, oryginalny blok z udanym niemieckim fałszerstwem kasownika okolicznościowego, zwraca uwagę błąd PILSUDSKIEGO przez L zamiat Ł.

Fi.bl.8 FK
300 PLN
26381

1939 kontrolne odbitki rekwizytów pocztowych z agencji pocztowo-telegraficznej z niewielkiej miejscowości Dźwiniaczka położonej w najdalszym południowo-wschodnim zakątku Polski: datownika, stempla nagłówkowego, pieczęci do laku, stempelka polecenia, kwadratowego stempelka "V3864"z liczbami rzymską i arabską, a także numeratora; odbitki sporządzone najpewniej we wrześniu 1939 roku, prawdopodobnie tuż przed wkroczeniem Sowietów na teren Polski; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
26382

1939 kartka z Białegostoku 20.10.39 do Grodna, radziecki znaczek stemplowany polskim kasownikiem po zajęciu ziem wschodnich przez Armię Czerwoną.

140 PLN
26383

1939 kartka pocztowa adresowana do sztabu Głównego w Warszawie z wzorem kasownika poczty polowej nr 50,/b>.

100 PLN
26384

1939 "Ubezpieczalnia Społeczna w Warszawie" - 10 gr frankatura mechaniczna FA-022 Warszawa, karta firmowa przesłana 9 3 miejscowo; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

80 PLN
26385

1939 koperta Domu Bankowego Schutz i Chajes ze Lwowa z wydrukowanym prywatnym znakiem opłaty "OPŁ. UISZCZ. GOT. / ZARZ. M.P.I T. / KR.P.W. 601/47/37r" wysłana 14.06.39 do Torunia.

80 PLN
26386

1939 list z Pruszkowa do Warszawy opłacony znaczkiem opłaty stemplowej, osobliwe.

200 PLN
26387

1939 niemiecka całostka wysłana zwrotnie (część na odpowiedź) z Zbąszynia 10.7.39 do Berlina, niemiecki znak opłaty unieważniono dopiero 25.7.39 w Nowym Tomyślu i przesłano kartkę do adresata.

600 PLN
26388

1939 list firmowy z Katowic opłacony frankaturą mechaniczną nr FB-060 (Wspólnota Interesów Górniczo-Hutniczych). Temat górnictwo.

215 PLN
26389

1939 kartka poczty polowej wysłana 31.08.39 przez kaprala z 13. Dywizji Piechoty Korpusu Interwencyjnego Armii "Pomorze" (rejon Bydgoszczy) do Rybczewic, datownik "POCZTA / POLOWA Nr.46" z wyróżnikiem b, parafka "spr" oraz podpis cenzora wojskowego.

750 PLN
26390

1939 stempel okolicznościowy I Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistów na specjalnie przygotowanych widokówkach w formie kart maximum.

300 PLN
26391

1939 koperta okolicznościowa I Wystawy Zbiorów Gdyńskiego Towarzystwa Filatelistów, kasownik okolicznościowy wystawy i agencji pocztowej na M/S "Sobieski".

90 PLN
26392

1939 list ze znakiem opłaty gotówkowej z Lwowa z wirnikiem propagandowym poczty "PAMIĘTAJ O TERMINOWYM WPŁACENIU RATY POŻYCZKI PRZECIWLOTNICZEJ".

40 PLN
26393

2011 "Wileńska dyrekcja Poczt i Telegrafów w latach 1919 - 1939" autorstwa Bronisława Brzozowskiego, 312 stron, liczne ilustracje i tabelki.

80 PLN