Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 114. Polen zwischen den Weltkriegen

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
24855

1914- klaser z kumulacją znaczków opłaty skarbowej, sądowej i stemplowej.


500 PLN
VERKAUFT
24856

1918 PŁOCK - - wydanie w walucie markowej, znaczek za 25 fen., unieważniony okrągłym kasownikiem prowizorycznym w Płocku, pod słabiej czytelnym PŁOCK dobrze widoczna data ''191 , gwarancja i oznaczenie.

Fi.90B
Mi.106x
50 PLN
VERKAUFT
24857

1918 POLSKA POCZTA / KONIN - cyfry między gwiazdkami, rzadki jako kasowany znaczek urzędowy za 200 f. unieważniony prowizorycznym kasownikiem w Koninie, gwarancja Krawczyk.

Fi.U9
100 PLN
24858

1918 prekursory, list polecony ze Lwowa 21.12.18 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie, na odwrocie stempel odbiorczy.


Mi.194, 220
80 PLN
24859

1918 obszar byłego zaboru rosyjskiego po okupacji austro-węgierskiej - PIŃCZÓW, rzadki znaczek dopłaty Bośni i Hercegowiny za 50 h. użyty 14.II.19 w Pińczowie.


Mi.P12 
80 PLN
24860

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 148 projekty na 35 stronach, w tym 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim (kartka luźno włożona), 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w dobrym stanie, typowe drobne uszkodzenia okładki.


1 900 PLN
24861

1918 prekursory, przekaz pieniężny z Strumienia wysłany 16.11.18 do Austrii, opłata znaczkiem austriackim, w tym czasie jedynymi w obiegu na terytorium Galicji, wycofanymi z obiegu 20 stycznia 1919.


230 PLN
24862

1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, dwie książeczki zawierające (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze niebieskim w pierwszej książeczce i brązowej w drugiej książeczce, i po 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalogi z uszkodzeniami okładek w środku w bardzo dobrym stanie zachowania.


2 200 PLN
24863

1918 JABŁONNA, znaczek ze stemplem prowizorycznym z Jabłonnej.


105 PLN
VERKAUFT
24864

1919 znaczki wydania Komisji Rządzącej stemplowane na kopercie bez obiegu pocztowego.

Fi.55-7, 59-65
100 PLN
24865

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
80 PLN
24866

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria pięknie kasowana i lokalnie ząbkowana w ŻYWCU, gwarancja Jaszczyk.

Fi.55-65
Mi.54-64
600 PLN
24867

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.55-65
Mi.54-64
110 PLN
24868

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek ze spektakularną, powtarzalną tylko w części nakładu usterką w postaci plamy nad literą Z w wyrazie POCZTA, gwarancja na życzenie

Fi.58
Mi.57
120 PLN
24869

1919 wydanie Komisji Rządzącej AMBULANS 365 ROZWADÓW - PRZEWORSK, znaczek za 6 h. czytelnie skasowany datownikiem ambulansowym - wzór charakterystyczny dla Dyrekcji Lwowskiej - do tej pory z tego okresu nieznany, gwarancja Krawczyk.

Fi.58
Mi.57
300 PLN
24870

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja.

Fi.58
Mi.57
60 PLN
24871

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. z błędem "kolec na lewym skrzydle orła", sygnowany WP, oznaczony 58B1, gwarancja Schmutz.

Fi.58 B1
Mi.57
90 PLN
24872

1919 BOGUCHWAŁA - wydanie Komisji Rządzącej, 15 hal unieważniony idealnie odciśniętym stemplem prowizorycznym - jednoobrączkowym datownikiem, słabszy stan zachowania (niewielkie prześwitki).

Fi.60
Mi.59
60 PLN
24873

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Bielska wysłana 3.5.19 do Libiąża, dziurka po archiwizacji.

Fi.60
Mi.59
80 PLN
24874

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Rzeszowa wysłana 20.3.19 do Olkusza.

Fi.60
Mi.59
100 PLN
24875

1919 wydanie Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 15 h., górny z błędem "wcięcie pod noskiem lewej cyfry 1", gwarancja.

Fi.60 B
Mi.59
50 PLN
24876

1919 całostka z nadrukiem typ 25a z obiegu pocztowego z Bielska nadana 6.06.19 do Czechosłowacji.

Fi.60, Cp16Ix
100 PLN
24877

1919 ZNACZKI WYDANIA KOMISJI RZĄDZĄCEJ UŻYTE NA TERENIE BYŁEGO ZABORU ROSYJSKIEGO PO OKUPACJI AUSTRO-WĘGIERSKIEJ, 25 hal - frankatura wielokrotna, parka pozioma na prawidłowo opłaconym liście poleconym przesłanym 1.III miejscowo w Piotrkowie; znaczki unieważnione unarodowionym datownikiem austriackiej poczty polowej z wyróżnikiem "b"; okupacyjna nalepka polecenia; na odwrocie datownik odbiorczy z wyróżnikiem "e" z dnia 2.III; znaczki tego wydania przeznaczone były dla terenów byłego zaboru austriackiego, ich niefilatelistyczne użycie poza obszarem nominalnego zastosowania jest bardzo rzadko spotykane, unikalny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.62
Mi.61
2 000 PLN
24878

1919 wydanie Komisji Rządzącej, fragment koperty urzędowego listu poleconego z Tarnowa 7.III.19.

Fi.62
Mi.61 
20 PLN
24879

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z błędem "kocona".

Fi.65B1
Mi.64
150 PLN
24880

1919 wydanie w walucie koronowej, czworoblok prób znaczków za 3 hal. w kolorze brązowawopurpurowym, gwarancja.

Fi.73 P2
Mi.65
360 PLN
24881

1919 wydanie w walucie koronowej, podwójny druk próby znaczka za 3 hal. w kolorze brązowopomarańczowym, rzadka jako gumowana (Fi.480.-), podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.73 P3 Dp
Mi.65 
400 PLN
24882

1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta w czworoblokach, niektóre znaczki w marginesowych lub narożnych, rzadkie z tak wczesnego okresu.

Fi.73-84A
Mi.65-76
2 400 PLN
24883

1919 wydanie w walucie koronowej, nieząbkowana seria czysta (Fi.480.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.73-84A
Mi.65-76
400 PLN
VERKAUFT
24884

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta.

Fi.73-84A
Mi.65-76
380 PLN
24885

1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta.

Fi.73-84A
Mi.65-76
420 PLN
24886

1919 wydanie w walucie koronowej, kasowana seria cięta (Fi.150.-).

Fi.73-84A
Mi.65-76 
120 PLN
24887

1919 wydanie w walucie koronowej, zestaw znaczków z odmianami barw i papierów.

Fi.73-84A, B
Mi.65-88
2 500 PLN
24888

1919 wydanie w walucie koronowej, znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

Fi.73B
25 PLN
24889

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w barwie czerwonobrązowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.73P
Mi.65
80 PLN
24890

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.73P3
Mi.65P
60 PLN
24891

1919 wydanie w walucie koronowej, parka prób znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnoszarozielonym, gwarancja.

Fi.74 P3
Mi.66
160 PLN
24892

1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym, gwarancja.

Fi.74 P4
Mi.66
80 PLN
24893

1919 wydanie w walucie koronowej, makulaturowy czworoblok z drukiem na zagiętym marginesie, po rozłożeniu zagięcia brak dużej części obrazków górnej parki znaczków.

Fi.74A MK
Mi.66
400 PLN
24894

1919 list sądowy z Gorlic do Krakowa, oba znaczki z usterkami druku opisanymi w PZP.

Fi.74B, 77B
Mi.78, 81 
30 PLN