29075 |
1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze. | Fi.377MK Mi.410 |
| 60 PLN | |
29076 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistyczny nadana w pierwszym dniu obiegu, na odwrocie gwarancja z oznaczeniem odmiany znaczka. | Fi.377aa FDC Mi.389 |
| 600 PLN VERKAUFT | |
29077 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty. | Fi.377nz Mi.410U |
| 60 PLN | |
29078 |
| 80 PLN | |
29079 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski. | Fi.377nz Mi.410U |
| 35 PLN | |
29080 |
1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych. | Fi.377nz Mi.410U |
| 160 PLN | |
29081 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek na papierze z, gwarancja i opis Walocha. | Fi.377z Mi.410 |
| 36 PLN VERKAUFT | |
29082 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; kasowane, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.378 Mi.411 |
| 50 PLN | |
29083 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾ sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 3; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta). | Fi.378 Mi.411 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
29084 |
1945 zabytki Gdańska, znaczek z błędem "plama obok wieży", gwarancja i opis Walocha. | Fi.378B1 Mi.411 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
29085 |
1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych na papierze grubym, gwarancja z opisem. | Fi.379A Mi.412B |
| 160 PLN | |
29086 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę. | Fi.379B Mi.412A |
| 54 PLN VERKAUFT | |
29087 |
1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 4.XII z urzędu Warszawa 26 do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczne kasowniki i erka, kasownik odbiorczy 21.XII na odwrocie; stempelek cenzora nr.1263; wczesna przesyłka lotnicza w ogólnie dobrym stanie zachowania. | Fi.379B Mi.412A |
| 100 PLN | |
29088 |
1945 zabytki Gdańska, parka prób arkuszowych w barwie fioletowej, gwarancja Łaszkiewicz, Walocha. | Fi.379P3 Mi.412 |
| 4 800 PLN | |
29089 |
| 2 500 PLN | |
29090 |
1945 Warszawa oskarża, zestaw 20 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z różnych miejscowości. | Fi.380-4 |
| 120 PLN | |
29091 |
1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie. | Fi.380-5 |
| 40 PLN | |
29092 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380a Mi.414 |
| 10 PLN | |
29093 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 10 PLN | |
29094 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y2b, gwarancja i opis Walocha. | Fi.380b Mi.414 |
| 10 PLN | |
29095 |
| 45 PLN | |
29096 |
1945 Warszawa oskarża, wieloblok. | Fi.381 Mi.415 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
29097 |
| 30 PLN | |
29098 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek z błędem "belka w oknie" na wycinku listu obiegowego. | Fi.381B1 Mi.415 |
| 50 PLN | |
29099 |
| 20 PLN | |
29100 |
1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany z miejscowości Duninów do Płocka; znaczki skasowane jednowierszowy datownikiem biurowym "30 3" odciśniętym dodatkowo obok - w najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku" - pokazano podobny, ale zawierający jeszcze dwucyfrową datę roczną (D141b), w formie takiej, jak na oferowanej całości nieopisany! dodatkowo prowizoryczny - przedwojenny stempelek polecenia DUNINÓW również nieopisany! na odwrocie datownik odbiorczy z 30.III.46; koperta nicowana, użyta dwukrotnie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka. | Fi.381a Mi.415 |
| 500 PLN | |
29101 |
1945 Warszawa oskarża, wieloblok. | Fi.382 Mi.416 |
| 76 PLN VERKAUFT | |
29102 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
29103 |
1945 Warszawa oskarża, czworoblok. | Fi.382 Mi.416 |
| 15 PLN VERKAUFT | |
29104 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie niebieskawozielonej na papierze y5, gwarancja i opis Walocha. | Fi.382b Mi.416 |
| 15 PLN | |
29105 |
1945 NIENOTOWANE ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Warszawa oskarża, 6 zł + 10 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony ofrankowany narożnikowymi znaczkami z ząbkowaniem prywatnym ZL11 wysłany 20.10.46 z urzędu Łódź 15 do Krosna, nadawca Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Łodzi Nr.1; dodatkowo trójkolorowa ząbkowana cegiełka kwestarska (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL."; prowizoryczny stempelek polecenia; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.383, 385 Mi.417, 419 |
| 350 PLN | |
29106 |
1945 Warszawa oskarża, wieloblok. | Fi.384 Mi.418 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
29107 |
1945 Warszawa oskarża, prawy znaczek z błędem "kropka pod lewym nominałem", gwarancja i oznaczenie Wysocki. | Fi.384B1 Mi.418 |
| 80 PLN | |
29108 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 4.II z Ciechanowa do Płocka, znaczek skasowany trzyobrączkowym datownikiem, a poniżej w charakterze stempelka polecenia jednowierszowy stempelek "Ciechanów" (C102d + C102b wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"); na froncie prowizoryczny datownik odbiorczy z 6.II (P111 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); na odwrocie znaczek kwestarski za 3 zł Pomocy Zimowej CKOS; trzy prowizoryczne ostemplowania ładnie wyeksponowane na froncie całości; rzadki walor w ładnym stanie zachowania. | Fi.385 Mi.419 |
| 180 PLN VERKAUFT | |
29109 |
1945 Warszawa oskarża, wieloblok. | Fi.385 Mi.419 |
| 55 PLN VERKAUFT | |
29110 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
29111 |
| 120 PLN | |
29112 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych, narożny pasek. | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
29113 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie obiegowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., użyto w Łodzi 1 w przedostatnim dniu obiegu 15.I.46, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.386 Mi.413 |
| 100 PLN | |
29114 |
1945 VII Kongres Związków Zawodowych - znaczek skasowany 20 11 na okolicznościowej karcie. | Fi.386 Mi.413 |
| 80 PLN | |