Die Auktion endet am 02.12.2024

Auctionen 114. Volksrepublik Polen 1944-1952

29075

1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.377MK
Mi.410
60 PLN
29076

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kartka polecona z Lublina o charakterze filatelistyczny nadana w pierwszym dniu obiegu, na odwrocie gwarancja z oznaczeniem odmiany znaczka.

Fi.377aa FDC
Mi.389
600 PLN
29077

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
29078

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
29079

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty, gwarancja Ryblewski.

Fi.377nz
Mi.410U
35 PLN
29080

1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
160 PLN
29081

1945 zabytki Gdańska, znaczek na papierze z, gwarancja i opis Walocha.

Fi.377z
Mi.410
36 PLN
29082

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL11 czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.4.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, pod znaczkami liczby rozrachunkowe; kasowane, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.378
Mi.411
50 PLN
29083

1945 Zabytki Gdańska, 2 zł ząbkowanie liniowe ZL 10¾ sześcioblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.3.W.I. - znajdującym się pod 91 i 92 znaczkiem w arkuszu, liczby rozrachunkowe na marginesie pod znaczkiem - nakład 3; czyste, bardzo dobry stan zachowania (perforacja w kilku miejscach pęknięta).

Fi.378
Mi.411
100 PLN
29084

1945 zabytki Gdańska, znaczek z błędem "plama obok wieży", gwarancja i opis Walocha.

Fi.378B1
Mi.411
80 PLN
29085

Fi.379A
Mi.412B
160 PLN
29086

1945 Zabytki Gdańska, 3 zł - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.8.1947 z miejscowości Przesieka (Hain) do Wrocławia, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym - datownikiem niemym (P222 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); walor bardzo dobrym stanie zachowania; u dołu pocztówki nadawca użył nazwy miejscowości - Matejkowice, wiązało się to z tym, że po wojnie odnaleziono tam zrabowane z warszawskiej "Zachęty" obrazy Jana Matejki, a także inne dzieła sztuki z Krakowa, Warszawy i Wrocławia, kilka miesięcy po tym wydarzeniu miejscowość Hain przemianowano na Matejkowice; a w marcu 1946 na Przesiekę.

Fi.379B
Mi.412A
54 PLN
29087

Fi.379B
Mi.412A
100 PLN
29088

Fi.379P3
Mi.412
4 800 PLN
29089

Fi.379P4
Mi.412B
2 500 PLN
29090

Fi.380-4
120 PLN
29091

1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie.

Fi.380-5
40 PLN
29092

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380a
Mi.414
10 PLN
29093

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
29094

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
29095

Fi.381
Mi.415
45 PLN
29096

1945 Warszawa oskarża, wieloblok.

Fi.381
Mi.415
20 PLN
29097

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
29098

Fi.381B1
Mi.415
50 PLN
29099

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
29100

1945 Warszawa oskarża, 3 zł jasnoniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany z miejscowości Duninów do Płocka; znaczki skasowane jednowierszowy datownikiem biurowym "30 3" odciśniętym dodatkowo obok - w najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku" - pokazano podobny, ale zawierający jeszcze dwucyfrową datę roczną (D141b), w formie takiej, jak na oferowanej całości nieopisany! dodatkowo prowizoryczny - przedwojenny stempelek polecenia DUNINÓW również nieopisany! na odwrocie datownik odbiorczy z 30.III.46; koperta nicowana, użyta dwukrotnie; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis odmiany znaczka.

Fi.381a
Mi.415
500 PLN
29101

Fi.382
Mi.416
76 PLN
29102

Fi.382
Mi.416
30 PLN
29103

1945 Warszawa oskarża, czworoblok.

Fi.382
Mi.416
15 PLN
29104

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie niebieskawozielonej na papierze y5, gwarancja i opis Walocha.

Fi.382b
Mi.416
15 PLN
29105

1945 NIENOTOWANE ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Warszawa oskarża, 6 zł + 10 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony ofrankowany narożnikowymi znaczkami z ząbkowaniem prywatnym ZL11 wysłany 20.10.46 z urzędu Łódź 15 do Krosna, nadawca Państwowe Zakłady Przemysłu Bawełnianego w Łodzi Nr.1; dodatkowo trójkolorowa ząbkowana cegiełka kwestarska (revenue) o nominale 1 zł "NA ODBUDOWĘ UZDROWISK ZZ PRAC POCZTY i TEL."; prowizoryczny stempelek polecenia; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.383, 385
Mi.417, 419
350 PLN
29106

Fi.384
Mi.418
40 PLN
29107

1945 Warszawa oskarża, prawy znaczek z błędem "kropka pod lewym nominałem", gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.384B1
Mi.418
80 PLN
29108

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 4.II z Ciechanowa do Płocka, znaczek skasowany trzyobrączkowym datownikiem, a poniżej w charakterze stempelka polecenia jednowierszowy stempelek "Ciechanów" (C102d + C102b wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"); na froncie prowizoryczny datownik odbiorczy z 6.II (P111 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); na odwrocie znaczek kwestarski za 3 zł Pomocy Zimowej CKOS; trzy prowizoryczne ostemplowania ładnie wyeksponowane na froncie całości; rzadki walor w ładnym stanie zachowania.

Fi.385
Mi.419
180 PLN
29109

Fi.385
Mi.419
55 PLN
29110

1945 Kongres Związków Zawodowych, serie z odmianami papierów.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
29111

Fi.386
Mi.413
120 PLN
29112

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, narożny pasek.

Fi.386
Mi.413
50 PLN
29113

1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie obiegowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., użyto w Łodzi 1 w przedostatnim dniu obiegu 15.I.46, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
29114

Fi.386
Mi.413
80 PLN