27263 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.70.-). | Fi.U16-24 |
| 50 PLN | |
27264 |
1940 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w małym formacie, dwa znaczki cięte bez nominału (Fi.1500.-), karminowolila z lekko pękniętą pionowo gumą, gwarancja. | Fi.U17, 22 nz |
| 1 200 PLN | |
27265 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U20P |
| 1 200 PLN | |
27266 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie ciemno brązowoczerwonej bez nominału na papierze gumowanym, nie katalogowana w katalogu Fischer. | Fi.U21P |
| 1 200 PLN | |
27267 |
1940 godło III Rzeszy w małym formacie, cięta próba w barwie czarnej bez nominału na papierze gumowanym. | Fi.U23P1 |
| 700 PLN VERKAUFT | |
27268 |
1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 24.VIII z St-Blaise w Szwajcarii do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem ambulansowym 526; stempelki cenzur w tym niemieckiej Wehrmachtu, walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
27269 |
1940 znaczek za 50 gr opłaty administracyjnej (revenue) Magistratu Miasta Bochni skasowany stemplem "Der Stadtkommissar der Stadt Bochnia" na wycinku z dokumentu. | |
| 60 PLN | |
27270 |
1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, list wysłany 20.V z Chicago do Krakowa, zalepka, stempelki i adnotacje cenzury niemieckiej; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
27271 |
1940 czysty blankiet Międzynarodowego Przekazu Pocztowego (Auslandspostanweisung), wymiary 147 x 105 mm, sygnatura DPO 217(7.40); doskonały stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
27272 |
1940 część zwrotna na odpowiedź niemieckiej kartki przesłanej terenów Rzeszy przesłana z Warszawy 9.12.40 do Wadowic. | |
| 300 PLN | |
27273 |
1941 "UBERNAHME DES DISTRIKTS GALIZIEN I DAS GENERALGOUVERNEMENT" powstanie Dystryktu Galicji, dwa znaczki na karcie (na odwrocie adres) ostemplowane okolicznościowo 1.VIII we Lwowie; zwraca uwagę znaczek za 60 gr z silnie przesuniętą perforacją pionową. | Fi.10; 48, 49 |
| 60 PLN | |
27274 |
1941 karnety okolicznościowe ze stemplem z Warszawy z okazji 2. rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa. | Fi.18 |
| 50 PLN | |
27275 |
1941 stempel okolicznościowy "MOZART" z Krakowa. | Fi.19 |
| 100 PLN | |
27276 |
1941 list polecony nadany 8.07.41 z Warszawy do Stanów Zjednoczonych, stempelki kierunkowe, zalepka i okrągły stempel cenzury Wermachtu, zalepka cenzury brytyjskiej, stemple odbiorcze ze Stanów Zjednoczonych z 1945 i 1947 roku. | Fi.21, 46, 48, 51 |
| 600 PLN | |
27277 |
1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Gniewoszowa przez Końskie do Radomia, stempel pośrednictwa. | Fi.43 |
| 80 PLN | |
27278 |
1941 kartka nadana w Agencji Pocztowej w Kleczy Górnej przez zwierzchni urząd pocztowy w Krakowie do Mielca. | Fi.43 |
| 60 PLN | |
27279 |
1941 list nadany z agencji pocztowej w Czemiernikach przez urząd zwierzchni w Radzyniu Podlaskim, stempel agencji pocztowej. | Fi.43 |
| 65 PLN | |
27280 |
1941 kartka na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża z oddziału w Skarżysku do Krakowa, formularz poszukiwania zaginionego polskiego żołnierza. | Fi.43 |
| 80 PLN | |
27281 |
1941 list nadany z agencji pocztowej w Wojsławicach przez urząd zwierzchni w Chełmie, stempel agencji pocztowej. | Fi.45 |
| 75 PLN | |
27282 |
1941 kartka z Krakowa na Węgry, kartka nie doręczona zwrócona nadawcy, stempel cenzury Wermachtu i liczne stempelki kierunkowe, ciekawy obieg. | Fi.46 |
| 200 PLN | |
27283 |
1941 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, list polecony wysłany 21.III z Warszawy na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; znaczek za 80 gr nalepiony w lewym górnym rogu został zdjęty podczas jednego z cenzurowań, na odwrocie zalepka i pieczęcie cenury niemieckiej, datownik odbiorczy LISBOA 29 MAI 41, tam przesyłkę przeadresowano do Blackpool, zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 787 P.C.90."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania o ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki. | Fi.46 |
| 400 PLN | |
27284 |
1941 widoki zabytkowych budowli (I), 24 gr - frankatura pojedyncza, list wysłany z agencji pocztowej w Laskach na adres Reinsdorf bei Artern, Rittergut II, fioletowy dwuwierszowy stempelek "Laski über Warschau" odciśnięty prawidłowo obok znaku opłaty, który skasowano 22.VII w urzędzie pocztowym Warszawa 1, stempel wirnikowy WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "bb"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.54 |
| 60 PLN | |
27285 |
1941 widoki zabytkowych budowli, górna część arkusza. | Fi.65 |
| 50 PLN | |
27286 |
1941 list polecony z Krakowa 20.04.41 do Lorch w Rzeszy, na odwrocie stempel odbiorczy Lorch 22.04.1941. To swoiste FDC znaczka Fi65 z serii widoki zabytkowych budowli, katalog Fischer 600,- pln. | Fi. 65 |
| 240 PLN | |
27287 |
1941 widoki zabytkowych budowli (III), seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.32.-). | Fi.66-70 |
| 30 PLN | |
27288 |
1941 widoki zabytkowych budowli, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | Fi.66-70 ark. |
| 750 PLN | |
27289 |
1941 1. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.8 w Krakowie. | Fi.67; 12 |
| 50 PLN | |
27290 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, piętnaście najpopularniejszych znaczków nieząbkowanych w parkach poziomych, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12 nz |
| 600 PLN | |
27291 |
1941-2 portret A. Hitlera, zestaw znaczków ciętych z liczba rozrachunkową na dolnym marginesie. | Fi.71-5, 77-81, 86, 88, 110-12nz |
| 300 PLN | |
27292 |
1941-3 portret A.Hitlera, marginesowe cięte znaczki komplet podstawowy z trzech różnych wydań w doskonałym stanie. | Fi.71-5nz, 77-81nz, 86nz, 88nz, 110-12nz |
| 280 PLN VERKAUFT | |
27293 |
1941 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet 10 makulaturowych znaczków ciętych w całych arkuszach w bardzo dobrym stanie zachowania, wartość katalogowa Fischer 10.000,- zł. | Fi.71-5nz, 77-81nz ark. |
| 6 500 PLN | |
27294 |
1941 parki znaczków ciętych, niekompletna seria bez znaczka 16 i 48 gr. | Fi.71-75nz, 77-81nz |
| 250 PLN | |
27295 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami. | Fi.71-82 Pw1 |
| 120 PLN VERKAUFT | |
27296 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 8 gr - frankatura wielokrotna, karta pocztowa wysłana 6.1.1945 z Częstochowy do obozu Wessenberg; karta nieznacznie przefrankowana. | Fi.73 |
| 40 PLN | |
27297 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr - frankatura pojedyncza, dowód nadania paczki o sygnaturze DPO449 (3.41) wysłanej 18.III z Falenicy; znaczek unieważniony datownikiem "FALENICA über WARSCHAU C1" z wyróżnikiem "b"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.160.-). | Fi.77 |
| 120 PLN | |
27298 |
1941 list wartościowy z Krakowa do Berlina, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy. | Fi.78, 87 |
| 400 PLN VERKAUFT | |
27299 |
1941 koperta "Wawel" z sygnaturą X.43. dofrankowana i jako ekspres polecony wysłana 720.4.44 z Warszawy do Krakowa, znaki opłaty unieważnione datownikiem "WARSCHAU SW30 über WARSCHAU C1"; na odwrocie datownik odbiorczy 21.4; dekoracyjny rzadki walor w dobrym stanie zachowania (znaczek za 80 gr naklejono uszkodzony, znak opłaty uszkodzono przy otwieraniu koperty). | Fi.Ck2, 111, 112 Mi.U2/03 |
| 150 PLN | |
27300 |
1941 list nadany z agencji pocztowej w Sulisławicach przez urząd zwierzchni w Sandomierzu, stempel agencji pocztowej. | Fi.Ck2I |
| 60 PLN | |
27301 |
1941 list nadany z agencji pocztowej w Rokicinach przewieziony ambulansem pocztowym na trasie Lwów - Warszawa pociąg nr ZUG 1002. | Fi.Ck2I, 45 |
| 120 PLN | |
27302 |
1941 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Bodzentynie do Radomia, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp3II |
| 80 PLN | |