Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 114. Generalgouvernement

27143

1939 współkursory - znaczki obiegowe Rzeszy za 12pf (24gr) jako niezwykle rzadko spotykana mieszana frankatura ze znaczkiem wydania przedrukowego za 6gr/3pf, list opłacony 78 gr - według taryfy zagranicznej, w zależności od wagi powinno to być, albo 50 gr (do 20g), albo 80 gr (do 40gr), wysłany 13.XII do żołnierza internowanego w Rumunii na adres ambasady polskiej w Bukareszcie; znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - jednowierszowym datownikiem "13. Dez. 1939"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo złożona, brak tylnej klapy); datownik odbiorczy na odwrocie; gwarancja.

Mi.519
300 PLN
27144

1939 I wydanie przedrukowe, 6 + 8 gr - frankatura dwukolorowa, formularz kartkowy definitywny o sygnaturze C154 Din A6 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 17.12.39 za pośrednictwem Deutsche Dienspost Osten z Jasła do Lublina, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym JASŁO, data odciśnięta osobnym numeratorem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta w dwóch miejscach pionowo zgięta).

Fi.1, 2
200 PLN
27145

Fi.1-125, D1-4, U1-36
1 600 PLN
27146

1939 "Nächtraglich entwertet" I wydanie przedrukowe, 16 gr - frankatura pojedyncza, koperta okienkowa listu (druki) wysłanego 23.VII.40 z Warszawy, w urzędzie nadawczym znaczek skasowano fragmentarycznie, aby uniemożliwić jego powtórne użycie - unieważniono go stempelkiem "Nächtraglich entwertet"; koperta firmowa "LUDWIK KOŁAKOWSKI ADWOKAT"; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
27147

Fi.Cp1I
80 PLN
27148

1939 I wydanie przedrukowe - dofrankowana całostka za 12 gr."długie e" opłacona według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 29.2.1940 z Krakowa do Radomia; idealny stan zachowania (Mi.100 euro).

Fi.Cp1II, 1, 3
120 PLN
27149

1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem.

Fi.Cp2I
50 PLN
27150

1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", prawidłowa przesyłka z okresu podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940), wysłana 29.2.1940 z Czarnego Dunajca do Nowego Targu, stempelek wpływu "ZARZĄD MIEJSKI król. wol. m. w Nowym Targu"; bardzo dobry stan zachowania (Mi.90 euro).

Fi.Cp2II
120 PLN
27151

Fi. Fi.Cp2I
70 PLN
27152

320 PLN
27153

1939 współkursor, niemiecka całostka i znaczek użyte na terenie GG, karta wysłana 14.12.39 z Warszawy do Rumunii, gwarancja Pelczar.

180 PLN
27154

1939 prekursor, niemiecka całostka użyta na terenie GG, karta wysłana 9.11.39 z Radomia do Krakowa, gwarancja Pelczar.

180 PLN
27155

1939 polska całostka wysłana z Lublina 8.12.39 jako formularz kartki urzędowej, gwarancja Pelczar.

100 PLN
27156

1939 polska całostka wysłana z Lublina 24.11.39 jako formularz kartki urzędowej, gwarancja Pelczar.

100 PLN
27157

1939 kartka z Lublina do Królewca, przedwojenny polski kasownik Lublina, na odwrocie bez treści.

30 PLN
27158

300 PLN
27159

Fi.1+2
80 PLN
27160

1940 kartka z Warszawy do Krakowa.

Fi.1, 3
25 PLN
27161

1940 kartka z Zamościa do Skierniewic.

Fi.1, 3, Cp1
60 PLN
27162

1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska.

60 PLN
27163

1940 firmowy list polecony z Warszawy 18.VI.40 do Pragi.

Fi.5, 6
100 PLN
27164

1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna.

60 PLN
27165

1940 kartka z Krakowa do polskiego żołnierza internowanego na Węgrzech.

120 PLN
27166

1940 list polecony z Piotrkowa Trybunalskiego do Bułgarii, na odwrocie zalepka i stempel cenzury wojskowej Wermachtu, stempel odbiorczy.

Fi.8, 12
400 PLN
27167

1940 ekspresowy list polecony z Mrozów do Berlina, znaczki skasowane w Mińsku Mazowieckim, mieszana frankatura trzech wydań, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.10, 33, 50
150 PLN
27168

Fi.14-39
250 PLN
27169

Fi.14-39
600 PLN
27170

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
27171

1940 wydanie przedrukowe, czworoblok rzadszych z nadrukiem znaczków z tłem liniowanym stemplowany kasownik okolicznościowym pierwszych krakowskich targów wzornictwa, fotoatest Berbeka. Wysoka wycena katalogowa

Fi.14I
600 PLN
27172

Fi.14I
1 600 PLN
27173

Fi.15, 49
200 PLN
27174

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr z katalogowanym błędem "kropka połączona z R", kasowany, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.17 B2
40 PLN
27175

1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R".

Fi.17B2
150 PLN
27176

Fi.17B4, B5
220 PLN
27177

Fi.18B2
320 PLN
27178

Fi.18B4
250 PLN
27179

Fi.18B4
320 PLN
27180

Fi.18B6
280 PLN
27181

Fi.19
100 PLN
27182

Fi.20B
150 PLN