12443 |
1918 Włocławek, znaczek wydania lokalnego unieważniony stemplem prowizorycznym z Włocławka. | |
| 50 PLN | |
12444 |
1918 Grodzisko, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony stemplem prowizorycznym Grodziska. | |
| 60 PLN | |
12445 |
| 80 PLN | |
12446 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 220 PLN VERKAUFT | |
12447 |
1919 Skałat, znaczki za 3, 5, 10 (nakład 402 szt.), 15 i 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT" na kopercie zaadresowanej do Lwowa, na odwrocie adnotacja o pochodzeniu Hroboni Skałat, wewnątrz gwarancja E.H.Hawrysiewicz Lwów i sygnatura. | Fi.1-5 |
| 2 000 PLN | |
12448 |
1919 Skałat, oryginalne znaczki wydania lokalnego stemplowane na kopercie. Wysoka wartość katalogowa. | Fi.1-7 |
| 2 400 PLN | |
12449 |
1919 KOWEL - po zajęciu Łucka przez Wojsko Polskie, za zgodą Komisarza Zarządu Cywilnego Ziem Wschodnich (miejscowej polskiej władzy), dokonano przedruków na znalezionym tam zapasie znaczków ukraińskich; prof. Julian Auleytner w swoim artykule - "Filatelista" nr.6/2011, pisze: "Całości z Kowla można podzielić na dwie wyraźne grupy: użytkowe - bez śladów inspiracji filatelistycznej (głównie z lipca 1919 roku), inspirowane filatelistycznie (z okresu 21 - 26 sierpnia 1919 roku). [-] Ta ostatnia grupa wyróżnia się kilkoma wspólnymi cechami: sposobem naklejania dostępnych znaczków na kopertę poprzez ich charakterystyczne "rozrzucenie" po jej powierzchni, stemplem cenzora, który nie występuje na listach z normalnego obiegu; tych cech filatelistycznego użycia nie ma oferowany tu list do Lublina nadany 20/8, a ofrankowany znaczkami ukraińskimi z lokalnymi nadrukami "Poczta Polska" i nowymi wartościami: 30 fen/30 szag i 50 fen/50 szag, skasowano je jednowierszowym stemplem prowizorycznym "KOWEL", datę nadania "20/8 1919" wpisano odręcznie pod znaczkami, na odwrocie lubelski datownik odbiorczy z 29 VIII; według prof. J.Auleytnera, a wcześniej W.Rachmanowa to niedoceniane od dziesięcioleci pełnoprawne wydanie, z polskim nadrukiem unaradawiającym; list oferowany jest na karcie eksponatu wystawowego; bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.od 20000.-); sygnatura C w kółku, rzadka i cenna gwarancja z epoki Gryżewski. | Fi.1a, 4 |
| 24 000 PLN | |
12450 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 180 PLN | |
12451 |
1919 Dziedzice, wycinek z skartu z parką nierozciętych znaczków austriackich za 50 hal. z nadrukami lokalnymi Dziedzic w układzie tete - beche, parka odcięta z większego skartu, oryginalny fotoatest Petriuk na całość przed odcięciem oferowanej parki. | Fi.2 |
| 13 000 PLN | |
12452 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, plama czerwonego tuszu z pieczątki własnościowej, gwarancja Ryblewski. | Fi.2 |
| 280 PLN | |
12453 |
1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 402 sztuk, gwarancja. | Fi.3 |
| 500 PLN | |
12454 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 402 sztuki, gwarancja Schmutz. | Fi.3 |
| 500 PLN | |
12455 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.5 |
| 150 PLN | |
12456 |
1919 Skałat, znaczek z lokalnym nadrukiem o nakładzie 651 szt.), gwarancja Gryżewski, Schmutz. | Fi.8 |
| 240 PLN | |
12457 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 160 sztuk, gwarancja Wiatrowski. | Fi.10 |
| 900 PLN | |
12458 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 45 sztuk, gwarancja Wiatrowski. | Fi.14 |
| 8 000 PLN | |
12459 |
1919 Skałat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie 20 sztuk, gwarancja Ryblewski, Schmutz. | Fi.15 |
| 15 000 PLN | |
12460 |
1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 390 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.16 |
| 600 PLN | |
12461 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 390 sztuk, gwarancja Mikstein. | Fi.16 |
| 700 PLN | |
12462 |
1919 Skalat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie zaledwie 100 sztuk, gwarancja Walocha. | Fi.17 |
| 1 500 PLN | |
12463 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 100 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.17 |
| 1 400 PLN | |
12464 |
1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 250 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 500 PLN | |
12465 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 250 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.18 |
| 700 PLN | |
12466 |
1919 Skałat, znaczek z ręcznym nadrukiem poczty lokalnej w Skałacie, nakład 200 sztuk, gwarancja. | Fi.19 |
| 600 PLN | |
12467 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 200 sztuk, gwarancja Schmutz. | Fi.19 |
| 800 PLN | |
12468 |
1919 Skałat, znaczek dopłaty z nadrukiem lokalnym o nakładzie 40 sztuk, mini fotoatest Wiatrowski. | Fi.23 |
| 7 500 PLN | |
12469 |
1919 Myślenice, I wydanie, austriacki znaczek pospieszny za 2 hal. z nadrukiem lokalnym "Orzeł" stempelkiem gumowym o wymiarze 16 x 22 mm, niespotykany z pustopolem po lewej, sygnowany T, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Mi.217 |
| 590 PLN VERKAUFT | |
12470 |
1919 Tarnów, całostka z nadrukiem III wydania. | |
| 140 PLN | |