12323 |
1918 Konin, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania z Konina, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.1 |
| 1 500 PLN | |
12324 |
1918 Maków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.1 |
| 200 PLN | |
12325 |
1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze fioletowym, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.1I |
| 40 PLN | |
12326 |
1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym. | Fi.2 |
| 150 PLN | |
12327 |
1918 Ciechocinek, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z unikalnym lokalnym nadrukiem, według Włodzimierza Rachmanowa (cytat): to najrzadsze wydanie lokalne z tego okresu, znane z kilku lub nawet w pojedynczych egzemplarzach każdej wartości, przedrukowano je gumowym stempelkiem "PoczTa poLska" złożonym z pojedynczych liter i wobec braku odpowiednich małych użyto również w środku litery duże; nadruk jest czysto fioletowy, przeważnie dość słabo odbity; odkryte zostały stosunkowo późno, bo pierwszy znaczek wartości 10 fen., który zobaczyłem dostałem od mego przyjaciela p.Kazimierza Gryżewskiego dopiero w roku 1927; znaczek ten p.K.Gr. znalazł w masówce..;.. dzięki temu, że wydanie to było ukryte prawie 10 lat przed zbieraczami i handlarzami, nie zdołano zrobić "drugich wydań" lub nowodruków, dzięki czemu wydanie to, jak już zaznaczyłem, uważam za najbardziej solidne i rzadkie ze wszystkich wydań lokalnych PP na GGW;, bardzo ciekawy egzemplarz, po prawej litera P z nadruku na sąsiednim znaczku, poza resztkami przebarwionej gumy zachowany w pięknym stanie; super pochodzenie - sygnowany ENGL (Englert Zygmunt - najstarsza firma filatelistyczna w Polsce) i splecione WR (W.Rachmanow), gwarancja Schmutz. | Fi.3 |
| 25 000 PLN | |
12328 |
1918 Przedbórz, znaczek II wydania typu 2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.3B |
| 30 PLN VERKAUFT | |
12329 |
1918 Łęczyca, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.4 |
| 100 PLN | |
12330 |
1918 Łęczyca, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk. | Fi.4 |
| 120 PLN | |
12331 |
1918 Ciechocinek, list polecony z Ciechocinka nadany 18.12.18 do Warszawy opłacony dwoma znaczkami z nadrukiem lokalnym, na odwrocie stempel odbiorczy, koperta i znaczki w słabym stanie, częściowo na zbutwiałym papierze, fotoatest Mikulski. Znaczki wydania Ciechocinka są jednymi z najrzadszych i unikalnych wydań lokalnych z lat 1918 - 19, znane w pojedynczych egzemplarzach. Całości pocztowe znane w kilku egzemplarzach. Wartość katalogowa samych znaczków (w dobrym stanie) według katalogu Fischer 50.000,- zł. | Fi.4, 5 |
| 15 000 PLN | |
12332 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.4a |
| 100 PLN | |
12333 |
1918 Olkusz, znaczek okupacji austriackiej za 6 h. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", kasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.5 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
12334 |
1918 Maków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.5 |
| 200 PLN | |
12335 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk. | Fi.5 |
| 70 PLN | |
12336 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania, na gumie ślady po przywarciu innego arkusza, gwarancja Gryżewski. | Fi.5 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
12337 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja Walocha. | Fi.5I |
| 160 PLN | |
12338 |
| 450 PLN | |
12339 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II stemplowany na wycinku, gwarancja. | Fi.5II |
| 300 PLN VERKAUFT | |
12340 |
1918 Ostrów, znaczek wydania lokalnego, gwarancja Rachmanow, Walocha. | Fi.5II |
| 160 PLN | |
12341 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II, gwarancja Walocha. | Fi.5II |
| 450 PLN | |
12342 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem I wydania, gwarancja Walocha. | Fi.6 |
| 120 PLN | |
12343 |
1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. w kolorze niebieskofioletowym z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, kasowany na wycinku, ładny stan, sygnowany Rachmanow. | Fi.6 |
| 40 PLN | |
12344 |
1918 Ostrów, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z nadużyciem nadruku lokalnego "Polska Poczta / dwie belki / Ostrów" o wymiarach 18 x 18,75 mm typu I, wykonanym matową farbą z oczyszczonej, ale oryginalnej formy z inspiracji Josepha Feinmessera; nadruk wykonano na oryginalnych znaczkach GGW w tej samej drukarni - R.Janowskiego, co właściwy; poczta nie poniosła uszczerbku bo w obiegu były zarówno znaczki z nadrukiem jak i bez; nadużycia spotyka się na oryginalnej korespondencji, niekiedy razem ze znaczkami prawdziwymi. | Fi.6I ND |
| 100 PLN | |
12345 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym typu I, gwarancja Walocha. | Fi.6a |
| 220 PLN | |
12346 |
1918 Łęczyca, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.7 |
| 130 PLN | |
12347 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja Walocha. | Fi.7 |
| 120 PLN | |
12348 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, brak dolnego lewgo narożnika, mocno podniesiona gwarancja Walocha. | Fi.7I |
| 250 PLN | |
12349 |
1918 Ostrów, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. z nadużyciem nadruku lokalnego "Polska Poczta / dwie belki / Ostrów" o wymiarach 18 x 18,75 mm typu I, wykonanym matową farbą z oczyszczonej, ale oryginalnej formy z inspiracji Josepha Feinmessera; nadruk wykonano na oryginalnych znaczkach GGW w tej samej drukarni - R.Janowskiego, co właściwy; poczta nie poniosła uszczerbku bo w obiegu były zarówno znaczki z nadrukiem jak i bez; nadużycia spotyka się na oryginalnej korespondencji, niekiedy razem ze znaczkami prawdziwymi, znaczek w kolorze fioletowoniebieskim nie jest znany z oryginalnym nadrukiem. | Fi.7I ND |
| 100 PLN | |
12350 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Krawczyk. | Fi.7a |
| 150 PLN | |
12351 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym typu I, gwarancja Walocha. | Fi.7a |
| 120 PLN | |
12352 |
1918 Kalisz - wydanie I, znaczek za 5 f. w kolorze ciemnozielonym z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", nadruk typu I nie mieścił się na znaczku, minimalny ślad podlepki, rzadko spotykany tak ładny stan zachowania, gwarancja Gryżewski. | Fi.7a |
| 250 PLN | |
12353 |
1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze niebieskim z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, kasowany na wycinku, ładny stan, sygnowany Rachmanow. | Fi.7a |
| 40 PLN | |
12354 |
1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Walocha. | Fi.7b |
| 150 PLN | |
12355 |
1918 Maków, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Rachmanow. | Fi.7b |
| 140 PLN | |
12356 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony prowizorycznym kasownikiem, gwarancja Rachmanow. | Fi.8 |
| 250 PLN | |
12357 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, gwarancja Walocha. | Fi.8 |
| 120 PLN | |
12358 |
1918 Włocławek, wycinek z obiegowego listu opłaconego znaczkami dwóch wydań przedrukowych unieważnionych stemplem prowizorycznym Włocławka, gwarancja. | Fi.8, 19 |
| 160 PLN | |
12359 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja Walocha. | Fi.8I |
| 160 PLN | |
12360 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II, gwarancja Walocha. | Fi.8II |
| 450 PLN | |
12361 |
| 450 PLN | |
12362 |
1918 Włocławek, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.8a |
| 100 PLN VERKAUFT | |