Die Auktion beginnt am 20.09.2024

Auctionen 113. Volksrepublik Polen 1944-1952

17207

Fi.376aI
Mi.409b
35 PLN
17208

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
17209

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

Fi.376aMK
Mi.409b
100 PLN
17210

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, rozmazany rysunek znaczka.

Fi.376aMK
Mi.409b
120 PLN
17211

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja z oznaczeniem MK Walocha.

Fi.376aMK
Mi.409b
80 PLN
17212

1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem na zagiętym papierze - jeden znaczek z niekompletnym nadrukiem, dwa znaczki bez nadruku, brakujący na froncie nadruk na zagiętej w czasie druku stronie gumowanej, dekoracyjny walor, fotoatest Walocha.

Fi.376aMK
Mi.409b
800 PLN
17213

Fi.376a MK
Mi.409b
120 PLN
17214

Fi.376a MK
Mi.409b
200 PLN
17215

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem formy I, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376a MK
Mi.409b
150 PLN
17216

Fi.376a MK
Mi.409b
108 PLN
17217

Fi.376aMK5
Mi.409b
60 PLN
17218

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem rzadkiej I Formy (Fi.750.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
700 PLN
17219

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
17220

Fi.376aNo
Mi.409bK
380 PLN
17221

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem formy III, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo
Mi.409bK
500 PLN
17222

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym III formy, gwarancja Mikulski.

Fi.376aNo
Mi.409bK
500 PLN
17223

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem III Formy - typ 2 (Fi.550.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a No
Mi.409b
500 PLN
17224

Fi.376aNo III
Mi.409bK
500 PLN
17225

Fi.376aNp III
Mi.409b DD
3 000 PLN
17226

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka (TSL Podolanin Anny Gramatyki-Ostrowskiej) wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376aT1
Mi.409b
80 PLN
17227

1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, dwa znaczki przedrukowane różnymi formami I i III - oba w typie 1, zwraca uwagę uszkodzenie górnej belki nadruku, list wysłany 29 XI z Modlina do Grudziądza, w adresie nadawcy podano "Poczta Polowa 83838" - Oficerska Szkoła Broni Pancernej, stempelek cenzury wojskowej nr.1083; dobry stan zachowania.

Fi.376a T1
Mi.409b
150 PLN
17228

1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (III forma) - frankatura wielokrotna, list ofrankowany parką znaczków w różnych typach - T1+T2 wysłany 20.12 z miejscowości Cigacice do Grudziądza; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.376a T1+T2
Mi.409b
530 PLN
17229

Fi.376aT2
Mi.409b
50 PLN
17230

1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. ze skośnym nadrukiem III Formy poz.55/56 - to rzadkie odwrócenie typów nadruku - po lewej typ 2 + typ 1 po prawej, dodatkowo na znaczku podstawowym z poz.55 błąd "uszkodzona nóżka litery K", gwarancja.

Fi.376a T2+T1
Mi.409b
240 PLN
17231

1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z urzędu Warszawa 46 - Boernerowo do Brukseli, stempelek cenzury wojskowej 1578; gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411
200 PLN
17232

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
17233

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja Gryżewki, Schmutz.

Fi.376b
Mi.409a
1 500 PLN
17234

1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Witkowa do Ostrowa Wielkopolskiego, unikalna opłata czworoblokiem znaczków w barwie czerwonej wydania przedrukowego, opłata zawyżona (zbędny znaczek z serii rocznicy wyzwolenia Warszawy), niemniej z oryginalnego obiegu pocztowego, dekoracyjny i bardzo rzadki walor, fotoatest Mikulski.

Fi.376b, 390
Mi.409a, 423
5 500 PLN
17235

Fi.376b F.I
Mi.409a
8 000 PLN
17236

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 16, gwarancja Gryżewski, Walocha.

Fi.376b FI
Mi.409a
6 000 PLN
17237

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 2 poz.29 (Mi.500 euro); to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, był w użyciu tylko w kilku miastach w Polsce, ten skasowano w Gdańsku Wrzeszczu, ładny stan, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.376b FII T2
Mi.409a
600 PLN
17238

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
17239

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formą II z poz. 74 typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b T2
Mi.409a
1 400 PLN
17240

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie jasno brązowawoczerwonej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.376c
Mi.409
1 600 PLN
17241

1945 zabytki Krakowa, znaczki za 1 zł w różnych odmianach kolorów.

Fi.377
Mi.410
90 PLN
17242

Fi.377
Mi.410
50 PLN
17243

1945 zabytki Gdańska, fragment arkusza.

Fi.377
Mi.410
60 PLN
17244

Fi.377
Mi.410
60 PLN
17245

1945 kartka ze stemplem okolicznościowy Pierwszej Wystawy i Targów Przemysłu Lubelszczyzny.

Fi.377, Cp93
30 PLN
17246

1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze.

Fi.377MK
Mi.410
60 PLN