Die Auktion beginnt am 20.09.2024

Auctionen 113. Volksrepublik Polen 1944-1952

17047

1945 zabytki Krakowa, 50gr + 2 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 13.6 z Leżajska do Łodzi, prowizoryczna erka - okupacyjna ze skreślonymi niemieckimi napisami, stempelek cenzury wojskowej 1350; na odwrocie datowniki przejściowe i odbiorcze; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.362, 364
Mi.393, 395
80 PLN
17048

1945 kasownik prowizoryczny z Cieszyna na wycinku z listu poleconego. Ciekawa multifrankatura.

Fi.362, 364
100 PLN
17049

1945 zabytki Krakowa, 50gr + 3zł - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 23.11 z urzędu Toruń 1 do Krakowa, znaczki unieważnione datownikiem okupacyjnym z wypiłowaną nazwą miejscowości i wyróżnikiem "l" - nieujętym w najnowszej klasyfikacji Z.Mąki!!! prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy z 29.11.

Fi.362, 365
Mi.393, 396
100 PLN
17050

1945 list z Krakowa do Bostonu, stempel cenzury wojskowej nr 1445.

Fi.362, 376a
Mi.393, 409b
40 PLN
17051

1945 list polecony z Kartuz do Londynu, stempel cenzury wojskowej nr 336, na odwrocie stempel polskiej poczty polowej w Wielkiej Brytanii i pieczątka "W KART. REF. POCZT. M.O.N. / NIE FIGURUJE".

Fi.362, 377
162 PLN
17052

1945 kartka z Jeleniej Góry do Ostrowa, niemy datownik i prowizoryczny stempel z Jeleniej Góry, widokówka z Jeleniej Góry.

Fi.362, 377
90 PLN
17053

1945 lotniczy list polecony z Józefowa koło Błonia 1.12.45 do Anglii, stempel cenzury wojskowej nr 552.

Fi.362, 379B
Mi.412A
80 PLN
17054

1945 list polecony z Przecławia do Przeworska, prowizoryczny kasownik z Przecławia z ręcznie wpisana datą, przedwojenna erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.362, 379B
72 PLN
17055

1945 stempel okolicznościowy I Zjazdu Przemysłowego Ziem Odzyskanych.

Fi.362-5
70 PLN
17056

Fi.362-66 P
Mi.393-97 U
1 800 PLN
17057

1945 zabytki Krakowa, parka znaczków z podwójnym ząbkowaniem pionowym pomiędzy znaczkami, druk na pomarszczonym papierze, gwarancja Wysocki.

Fi.362MK
Mi.393
100 PLN
17058

1945 zabytki Krakowa, gumowana cięta próba arkuszowa w barwie karminowej na papierze z1, lekkie zagięcie, gwarancja Petriuk.

Fi.362P3
35 PLN
17059

1945 zabytki Krakowa, arkuszowe gumowane makulaturowe próby z częściowym abklaczem zarówno na rewersie i awersie z produkcyjnymi zagnieceniami podłoża drukowego, gwarancja i stosowne oznaczenie MK M. Wysocki.

Fi.362P9
Mi.393
330 PLN
17060

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, parka prób znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, z niewielkim częściowym abklatschem na odwrocie, co ciekawe próba jest w kolorze czerwonobrązowym, a abklatsch w brunatnym, bardzo dobry stan zachowania, ze względu, że będą eksponowane obie strony niegwarantowany.

Fi.362z1 P6
Mi.393
100 PLN
17061

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, makulatura próby znaczka za 50 gr. w kolorze czerwonobrązowym z napisem J.WILCZYK, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, wielokrotny rozlany druk strony frontowej i abklatscha, bardzo dobry stan zachowania, ze względu, że będą eksponowane obie strony niegwarantowany.

Fi.362z1 P6 MK
Mi.393
250 PLN
17062

1945 wydanie obiegowe - zabytki Krakowa, Pomnik Grunwaldzki, marginesowa próba znaczka za 50 gr. z napisem J.WILCZYK, na papierze drzewnym szarożółtym grubym gąbczastym, z abklatschem na odwrocie, co ciekawe próba jest w kolorze czerwonobrązowym, a abklatsch w brunatnym, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.362z1 P13
Mi.393
100 PLN
17063

1945 list z Poznania 11.6.45 do Wąbrzeźna, znaczek uszkodzony użyty zapewne podwójnie, stempel cenzury wojskowej nr 1613.

Fi.363
Mi.394
50 PLN
17064

1945 zabytki Krakowa, 1 zł na papierze drzewnym - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list wysłany 28 VII z Białegostoku do Grudziądza; dobry stan zachowania.

Fi.363
Mi.394
30 PLN
17065

1945 zabytki Krakowa, 1 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.7 z Krakowa do Zakopanego, stempelek cenzury wojskowej 1894; dobry stan zachowania.

Fi.363
Mi.394
50 PLN
17066

1945 list z Lignicy do Krakowa, stempel prowizoryczny Lignicy 1 i stempel cenzury wojskowej nr 2070.

Fi.363
144 PLN
17067

1945 list z Świętochłowic do Katowic, prowizoryczny stempel i datownik Świętochłowic, stempel cenzury wojskowej nr 1990.

Fi.363
100 PLN
17068

1945 list z Nowej Wsi koło Chorzowa do Chorzowa, prowizoryczny stempel i datownik Nowej Wsi.

Fi.363
180 PLN
17069

1945 list z Końskowoli do stanów Zjednoczonych, prowizoryczny stempel Końskowoli z ręcznie wpisana datą, stempel cenzury wojskowej nr 1265.

Fi.363
220 PLN
17070

1945 zabytki Krakowa - pomnik T.Kościuszki, makulatura próby znaczka za 1 zł. na białym satynowanym papierze i co bardzo rzadkie z drugostronym drukiem w położeniu odwróconym, gwarantowany tylko na życzenie nabywcy, gdyż stempelek trzeba by postawić na rysunku znaczka.

Fi.363 P3 MK
Mi.394 U
400 PLN
17071

1945 list polecony z łap do Warszawy, stempel prowizoryczny Łap, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Schmutz.

Fi.363, 376a
198 PLN
17072

1945 list polecony z Inowrocławia do Człuchowa, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczek za 1,50 zł uszkodzony.

Fi.363, 376a
81 PLN
17073

1945 zabytki Krakowa, makulaturowy obiegowy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, usterka widoczna po odklejeniu i rozprasowaniu znaczka. W przypadku druku na pomarszczonym papierze często dopiero woda umożliwia ukazanie całości błędu. Powstały niezadrukowane pasma znaczka, rysunek oddzielony pasmami uległ wzajemnemu przesunięciu, a sam znaczek uzyskał niespotykany kształt. Gwarancja Petriuk.

Fi.363MK
Mi.394
120 PLN
17074

1945 zabytki Krakowa, makulaturowy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja Wiatrowski. Druk na zmarszczonym papierze powoduje że w chwili odmaczania znaczka jego rysunek się "rozchodzi" - powstają nie zadrukowane pasy.

Fi.363MK
Mi.394
75 PLN
17075

1945 zabytki Krakowa, czworoblok próby w kolorze czerwonobrązowym na papierze niegumowanym x2, gwarancja i opis Walocha.

Fi.363P3
Mi.394
150 PLN
17076

1945 zabytki Krakowa, próba na papierze x2 w barwie czerwonobrązowej, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.363P3
30 PLN
17077

1945 zabytki Krakowa, próba na papierze y w barwie czerwonobrązowej, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.363P4
30 PLN
17078

1945 zabytki Krakowa, arkuszowe gumowane makulaturowe próby z silnym abklaczem i drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja i stosowne oznaczenie MK Wysocki.

Fi.363P5
Mi.394
280 PLN
17079

1945 zabytki Krakowa - pomnik T.Kościuszki, próba znaczka za 1 zł. w kolorze czerwonobrązowym na papierze niebieskoszarym szorstkim średnim, gwarancja i oznaczenie.

Fi.363y P4
Mi.394
45 PLN
17080

1945 list z Osieka koło Oświęcimia do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 1064.

Fi.364
Mi.395
65 PLN
17081

1945 list z Święcan koło Biecza do Gdańska, stempel agencji pocztowej w Święcanach.

Fi.364
198 PLN
17082

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, narożny sześcioblok prób znaczka za 2 zł. w kolorze niebieskim na papierze białym cienkim satynowanym, gwarancja.

Fi.364 P2
Mi.395
240 PLN
17083

1945 zabytki Krakowa, próba na papierze y w barwie niebieskiej, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.364P3
30 PLN
17084

1945 zabytki Krakowa, próba w barwie niebieskiej na papierze y, gwarancja i oznaczenie Wysocki.

Fi.364P3
30 PLN
17085

1945 zabytki Krakowa, znaczek z ząbkowaniem ZL11 na papierze x2, ciekawa smuga, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.365
Mi.396
30 PLN
17086

1945 list polecony z Krościenka do Sopotu, prowizoryczny kasownik Krościenka, poniemiecka erka, na odwrocie stempel urzędu cenzury nr 1843 i stempel odbiorczy SOPOTY.

Fi.365
250 PLN