10385 |
1904 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata. | |
| 70 PLN | |
10386 |
1905 Husiatyń, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Husiatyniu. | Mi.66 |
| 20 PLN | |
10387 |
1905 REWOLUCJA, karta pocztowa ozdobiona ręcznie malowanymi symbolami wolnościowo-patriotycznymi, datowana "9/XI 905" wysłana z Warszawy do Krakowa w okresie trwającej w Królestwie Polskim Rewolucji 1905 roku, fragment tekstu "Z kraju wolnych obywateli na których oczy całego świata patrzą za wywalczone swobody, ślę Ci serdeczne pozdrowienia", znak opłaty skasowany stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; obok odciśnięty datownik urzędu nadawczego i odbiorczy Kraków; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony). | |
| 400 PLN VERKAUFT | |
10388 |
1906 kartka z Przemyśla do Grodziska. | Fi.Cp29 |
| 10 PLN | |
10389 |
1906 Ślemień, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Ślemieniu. | Mi.76 |
| 20 PLN | |
10390 |
1906 list wysłany 13.3 z Wadowic do Krakowa, znaczek unieważniony stemplem rusztowym WADOWICE 6, datownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.134 |
| 40 PLN | |
10391 |
1907 kartka miejscowo użyta w Krakowie, fotoatest Jendroszek. | Mi.155 |
| 150 PLN | |
10392 |
1907 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 10.8 z miejscowości Żychlin do Odessy, znak opłaty skasowany datownikiem ЖИХЛИНЪ ВАРШ. z wyróżnikiem **a, odciśniętym dodatkowo u dołu, obok jednowierszowy fioletowy stempelek ЖИХЛИНА, u góry jednowierszowy w ramce stempelek ВАРШАВСКОЙ ГУБЕРНIИ, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie datownik odbiorczy z 13 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.A4 |
| 100 PLN | |
10393 |
1907 kartka z Włocławka do Gdańska. | Mi.P21, 29 |
| 60 PLN | |
10394 |
1907 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
10395 |
1907 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zwardoń - Sucha nr 529. | |
| 40 PLN VERKAUFT | |
10396 |
1908 kartka z Zakopanego do Krakowa. | Fi.Cp31 |
| 10 PLN | |
10397 |
1909 pokwitowanie telegraficzne z brązowoczerwonym znakiem opłaty z napisami niemieckimi, polskimi i ukraińskimi, wystawione na telegram nadany 14.3 ze Lwowa do Berlina, znak opłaty unieważniony datownikiem urzędu Lwów 5; rzadki walor (Fi.180.-) w słabszym stanie zachowania (formularz pionowo złożony i podgięty u góry). | Fi.Ct10b Mi.TA48 |
| 100 PLN | |
10398 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P21 |
| 40 PLN | |
10399 |
1909 niedostatecznie opłacony list wysłany 23.8 z Legnicy do Szwajcarii, znaczek skasowany datownikiem LIEGNITZ z wyróżnikiem "*1e", wysokość dopłaty "25" oznaczona niebieskim ołówkiem, potwierdzona stempelkiem "T 25Ct", szwajcarskie zielone znaczki dopłaty skasowane 24.VIII w Interlaken, ten sam datownik odciśnięty na odwrocie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
10400 |
1910 kartka pięknie wytłaczana z Warszawy do Rosji. | |
| 50 PLN | |
10401 |
1910 list składany z Festenberg (Twardogóra) do Rentfort, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 80 PLN | |
10402 |
1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kalwaria - Wadowice nr 2355. | |
| 40 PLN | |
10403 |
1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brody - Krasne nr 887. | |
| 45 PLN VERKAUFT | |
10404 |
1910 kartka z Krakowa adresowana do kapitana niemieckiego statku "Maipo" stacjonującego w porcie Sydney w Australii, stempel odbiorczy i z informacją, że adresat nie znajduje się na statku, kartkę zwrócono do nadawcy, ciekawy i rzadki walor. | |
| 800 PLN | |
10405 |
1911 widokówka wysłana z Pińska do Świra, przesłana 24.11 ambulansem nr 94 relacji Homel-Brześć - owalny datownik ambulansowy ГОМЕЛь-БРЕСТЪ z wyróżnikiem "b", datownik odbiorczy СВИРЬ ВИЛ. z z następnego dnia; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.66 |
| 125 PLN VERKAUFT | |
10406 |
1911 kartka z Warszawy do Skierniewic. | Mi.P21 |
| 30 PLN | |
10407 |
1911 kartka z Tyńca do Poznania, stempel składnicy pocztowej w Tyńcu, brak znaczka, widokówka z Tyńca. | |
| 25 PLN | |
10408 |
1911 list polecony z Łodzi nadany 28.5.11 do Niemiec, dwie erki z numerem w języku rosyjskim i bez numeru w języku francuskim dla listów zagranicznych, stempel odbiorczy na odwrocie. | |
| 160 PLN | |
10409 |
1912 kartka z Łodzi do Niemiec. | Mi.P21, 29 |
| 30 PLN | |
10410 |
1912 list z Brzeżan do Krakowa, stary stempel rusztowy Brzeżan używany jeszcze późno w niepodległej Polsce. | |
| 40 PLN | |
10411 |
1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast. | |
| 220 PLN | |
10412 |
1912 kartka pocztowa z Łodzi do Warszawy, ładnie odbite stemple Łodzi z wyróżnikiem 2. | |
| 50 PLN | |
10413 |
1912 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Sokal - Lwów nr 505. | |
| 50 PLN | |
10414 |
1912 kartka ze stemplem i nalepką Kongresu esperantystów w Krakowie. | |
| 500 PLN | |
10415 |
1913 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 20.IX z Nowego Sącza do Nowego Jorku, tekst pisany po hebrajsku; słabszy stan zachowania; judaika. | Mi.142; P216 |
| 20 PLN | |
10416 |
1913/14 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.K12 |
| 80 PLN | |
10417 |
1913 karta pocztowa wysłana 29.10 z miejscowości Januszpol (województwo kijowskie I Rzeczypospolitej) do Warszawy, datownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | Mi.P13 |
| 40 PLN | |
10418 |
1913 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa ze Skierniewic wysłana 3-10 z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.P21, 82 |
| 240 PLN | |
10419 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach). | Mi.P26 |
| 40 PLN | |
10420 |
1913 karta pocztowa do Warszawy przesłana 23.10 ambulansem nr.37 relacji Charków-Odessa, nieopisana odmiana owalnego datownika z wyróżnikiem *b*; kasownik odbiorczy na froncie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P26 |
| 100 PLN | |
10421 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x110 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.U52B |
| 60 PLN | |
10422 |
1914 AMBULANS relacji KRAKÓW-WIEDEŃ, list wysłany z Krakowa do Wiednia przesłany ambulansem, znaczki skasowane dwuwierszowym stemplem "Fahrende Feldpostsammelstelle KRAKAU-WIEN B"; walor w słabszym stanie zachowania; gwarancja. | Mi.140 |
| 80 PLN | |
10423 |
1914 dofrankowana karta pocztowa wysłana 7.VI z Krakowa do Otwocka, kasownik odbiorczy na froncie. | Mi.142; P216 |
| 30 PLN | |
10424 |
1914 ekspresowy polecony list urzędowy wysłany 4.XI od C.k. Starosty z Łańcuta do "Prezydyum c.k. Dyrekcyi policyi w Krakowie", przesyłka oznaczona dopiskiem "Rzecz urzędowa wolne od opłaty pocztowej", opłatę 30 halerzy naliczono wyłącznie za pośpieszne doręczenie; okrągła pieczęć "STAROSTA W ŁAŃCUCIE", na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i kasowniki odbiorcze; walor w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo zgięta, na odwrocie niewielki ubytek papieru i śladu kleju). | Mi.144x |
| 80 PLN | |