10345 |
1891 kartka z Warszawy do Wiednia. | Mi.P13, 29 |
| 35 PLN | |
10346 |
1892 obwoluta lista z Schulitz (Solec Kujawski) do Bydgoszczy. | Mi.48c |
| 250 PLN | |
10347 |
1892 sądowy dowód doręczenia (Post-Zustellungsurkunde) odesłany 30/12 z miejscowości Święta Anna do sądu w Koźlu, okrągły datownik nadawczy SANCT-ANNABERG i odbiorczy COSEL z 31.12; dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
10348 |
1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, datownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.65 |
| 80 PLN | |
10349 |
1893 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Hamburga, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
10350 |
1894 obwoluta listu z Krotoschin (Krotoszyn) do Berlina, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
10351 |
1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
10352 |
1895 dokument sądowy z Jarosławia (złożony do wysyłki) opłacony sądowym znaczkiem doręczeniowym. | Fi.I |
| 30 PLN | |
10353 |
1895 niemiecka całostka za 10 Pf wysłana 26.9 z Poznania do miejscowości Iwaniska, znak opłaty skasowany datownikiem POSEN z wyróżnikiem "*1d", datownik odbiorczy ИВАНИСКАЯ П.О. РАДОМСК.Г. z wyróżnikiem "1" z dnia 17.9; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P25 |
| 50 PLN | |
10354 |
1896 Jasło, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Jaśle. | Mi.63 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
10355 |
1896 podwójna kartka z opłaconą odpowiedzią nadana z Warszawy do Niemiec. | Mi.P8 |
| 60 PLN | |
10356 |
1897 Łobzów, austriacki znaczek wydania z 1890 roku unieważniony kasownikiem w Łobzowie. | Mi.53 |
| 20 PLN | |
10357 |
1897 list składany z Krotoschin (Krotoszyn) do Bremy, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
10358 |
1897 składany list urzędowy z Ostrowa do Wrocławia, list nie doręczony i zwrócony, liczne adnotacje i stemple świadczące o wytrwałym poszukiwaniu adresata. | |
| 70 PLN | |
10359 |
1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe (I wydanie) - 17½ Kr. w kolorach niebiesko/czarnym o rzadko spotykanym ząbkowaniu ZL 12½ na kompletnym dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia - wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane; całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.Iax Mi.1aB |
| 500 PLN | |
10360 |
1898 Iwonicz, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Iwoniczu. | Mi.65 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
10361 |
1898 list urzędowy z Militsch (Milicza) do Freyhan (Cieszkowa). | |
| 15 PLN | |
10362 |
1900 Śniatyń, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Śniatyniu. | Mi.71 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
10363 |
1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie. | |
| 100 PLN | |
10364 |
| 100 PLN | |
10365 |
| 10 PLN | |
10366 |
1901 Magierów, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Magierowie. | Mi.74 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
10367 |
1901 DUBLANY, austriacki znaczek za 30 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Dąbrówce, dobry stan zachowania. | Mi.77 |
| 30 PLN | |
10368 |
1901 list składany z Kempen (Kępno) do Staßfurt, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 60 PLN | |
10369 |
1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; odręcznie dopisano w trzech narożnikach znaczka wartość nominału 25 i obrysowano odciśnięte datowniki; dobry stan zachowania. | Mi.28 |
| 150 PLN | |
10370 |
1902 ŻABNO, austriacki znaczek za 40 hal wydania z 1899 roku, skasowany polskim datownikiem w Żabnie, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.78 |
| 60 PLN VERKAUFT | |
10371 |
1902 austriacka całostka trójjęzyczna (niemiecki, polski i ukraiński) z Brodów do Niemiec. | |
| 30 PLN | |
10372 |
1902 kartka z Bochni do Kłaja. | |
| 40 PLN | |
10373 |
1902 kartka z Krakowa do Wysocka Wyżnego na dekoracyjnej artystycznej widokowej kartce pocztowej. | |
| 140 PLN | |
10374 |
1902 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kojetein (Czechy)- Bielitz (Bielsko) nr 443. | |
| 40 PLN | |
10375 |
1903 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 23.11 z Tangeru do Warszawy, opłacona hiszpańskim znaczkiem za 10 C z przedrukiem CORREO ESPAÑOL MARRUECOS , datownik odbiorczy Warszawa 16.XI; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.2 |
| 150 PLN | |
10376 |
1903 widokówka (nastrojowa litografia z jeleniami) wysłana 2 VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - datownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); datownik odbiorczy z 4 VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.43y |
| 120 PLN | |
10377 |
1903 Bochnia, austriacki znaczek wydania z 1891 roku unieważniony kasownikiem w Bochni. | Mi.66 |
| 17 PLN VERKAUFT | |
10378 |
1903 obwoluta listu z Festenberg (Twardogóra) do Bochum, niedoręczony zwrócony do nadawcy. | |
| 70 PLN | |
10379 |
1903 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Deutsch Leippe - Schiedlow (Szydłow) ZUG nr 439. | |
| 60 PLN | |
10380 |
1903 list nadany w ambulansie pocztowym Czortków - Stryj nr 97. | |
| 60 PLN | |
10381 |
1903 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Czortków - Stryj nr 97, stempel odbiorczy z Kamieńca Podolskiego. | |
| 60 PLN | |
10382 |
1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, wysłany 15.VII, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30" z 16.VII na odwrocie; dobry stan zachowania. | Mi.47yII, 54y |
| 120 PLN | |
10383 |
1904 Łysiec, austriacki znaczek wydania z 1899 roku unieważniony kasownikiem w Łyścu. | Mi.72 |
| 20 PLN VERKAUFT | |
10384 |
1904 karta pocztowa wysłana ze stacji Miatlewo do Lublina przesłana 6.XII ambulansem nr.61 relacji Riażsk-Samara, datownik "POCZTOWY WAGON No.61" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No.61), na froncie datownik odbiorczy Lublin 9.12; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P13 |
| 50 PLN | |