14486 |
1943 "Teatr" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Stanisław Żukowski, przedstawia one scenkę z życia obozowego, na której pokazano fragment wnętrza teatru obozowego podczas spektaklu, a na pierwszym planie maskę teatralną; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Teatr"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.11; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
14487 |
1943 "Umywalnia" odbitka autorska drzeworytu (z podpisem), którego twórcą jest Marian Stępień, przedstawia ona scenkę z życia obozowego toczącego się w umywalni - co wspaniale pokazano w filmie Andrzeja Munka "Eroica"; umieszczona w świetle passe-partout, z czterowierszem dopisanym ręcznie piórkiem "Umywalnia"; reprodukowana w tomie I Katalogu Poczty Obozowej Józefa Machowskiego na str.15; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
14488 |
| 500 PLN | |
14489 |
| 500 PLN | |
14490 |
1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 76 wydana na nazwisko Czesław Puka, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku, niepowtarzalna pamiątka w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
14491 |
| 200 PLN | |
14492 |
| 200 PLN | |
14493 |
| 200 PLN | |
14494 |
1943-4 zestaw 8 wycinków z różnymi stemplami okolicznościowymi. | |
| 120 PLN | |
14495 |
| 200 PLN | |
14496 |
1944 znaczki stemplowane kasownikiem okolicznościowym w rocznicę bitwy pod Racławicami na pamiątkowej karcie Koła Filatelistów, przygotowanej z okazji imprezy "BIWAK POMORZE", gwarancja Walocha. | Fi.23 |
| 180 PLN | |
14497 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.25 |
| 100 PLN | |
14498 |
1944 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
14499 |
1944 znaczek za 10 f. ze Stanisławem Żółkiewskim na pocztówce ozdobionej wielkanocną grafiką sygnowaną Z.S. (Zygmunt Szatkowski) lub Ż.S. (Żukowski Stanisław) przesłanej skasowany 8 IV, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.25 |
| 120 PLN | |
14500 |
| 200 PLN | |
14501 |
| 200 PLN | |
14502 |
| 200 PLN | |
14503 |
| 200 PLN | |
14504 |
1944 znaczki: ze Stanisławem Żółkiewskim i wydania obiegowego w kolorze brązowoczerwonym unieważnione 29.VI kasownikiem okolicznościowym "ŚWIĘTO MORZA" na karcie ozdobionej drzeworytem autorstwa Zygmunta Pazdy, przedstawiającą polski niszczyciel ORP "Błyskawica", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Schmutz. | Fi.25, 36a |
| 150 PLN | |
14505 |
1944 list polecony z Koła Filatelistów, znaczki unieważnione stemplem okolicznościowym Dni Książki, na odwrocie stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.26, 28 |
| 150 PLN VERKAUFT | |
14506 |
| 100 PLN | |
14507 |
| 200 PLN | |
14508 |
1944 karta "firmowa" klubu sportowego KS KRESY na froncie ozdobiona grafiką przedstawiającą godło klubu, a na odwrocie jego miniaturką, z fantazyjnym napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.29 |
| 500 PLN | |
14509 |
| 500 PLN | |
14510 |
1944 znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "WILNO 19.IV.1919" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Jerzego Staniszkisa przedstawiającym Górę Trzykrzyską w Wilnie, na froncie napis POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.29 |
| 100 PLN | |
14511 |
| 200 PLN | |
14512 |
1944 prawidłowo opłacony list polecony ofrankowany znaczkami z Janem Zamoyskimi, Stanisławem Żółkiewskim i Ignacym Paderewskim, wysłany 12.I, co bardzo rzadkie kopertę sporządzono z niemieckiej gazety; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.35, 23, 25 |
| 800 PLN | |
14513 |
1944 znaczek wydania obiegowego na kartce nadanej 8.4.44. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
14514 |
1944 kartka z biblioteki obozowej. | Fi.36 |
| 80 PLN | |
14515 |
1944 kartka z obiegu pocztowego, gwarancja Schmutz. | Fi.36 |
| 100 PLN | |
14516 |
1944 pocztówka ze stemplem okolicznościowym tygodnia Ziem Wschodnich. | Fi.36 |
| 50 PLN | |
14517 |
| 500 PLN | |
14518 |
| 500 PLN | |
14519 |
| 500 PLN | |
14520 |
| 100 PLN | |
14521 |
| 100 PLN | |
14522 |
1944 wydanie obiegowe, gwarancja Walocha. | Fi.36 |
| 30 PLN | |
14523 |
| 20 PLN | |
14524 |
1944 wydanie obiegowe - znaczek w kolorze brązowoczerwonym na karcie pocztowej (z pełną treścią) wysłanej 24.III; dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia); sygnowano na odwrocie Bolesław Skirmunt; gwarancja. | Fi.36a |
| 120 PLN | |
14525 |
1944 wydanie obiegowe, czworoblok znaczków w kolorze brązowoczerwonym unieważniony 10.XI kasownikiem okolicznościowym "WARNA" na karcie ozdobionej grafiką Koła Filatelistów z wydrukowanym na odwrocie tekstem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.36a |
| 160 PLN | |