14446 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, dwa znaczki czyste za 20+80 f. - odmiany koloru czerwonobrązowa i brązowoczerwona, gwarancja Schmutz. | Fi.33 |
| 150 PLN | |
14447 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z fragmentem kasownika okolicznościowego z 11.XI dnia Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk. | Fi.33 |
| 40 PLN | |
14448 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczki za 20+80 f. ze skrajnie ciemnym i jasnoszarozielonym tłem, gwarancja. | Fi.33 |
| 150 PLN | |
14449 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, gwarancja Walocha. | Fi.33 |
| 40 PLN | |
14450 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach szaroniebieskim i żółtobrązowym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10), odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu;, pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.8. 23D6/5DE4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski. | Fi.33 P8 |
| 9 000 PLN | |
14451 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt" typowy dla projektów i prób w Woldenbergu. | Fi.33E |
| 400 PLN | |
14452 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt", gwarancja. | Fi.33P |
| 250 PLN | |
14453 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, karnet z pełnym programem uroczystości rocznicowych ozdobiony piękną grafiką autorstwa Janusza Łonickiego, przesłany 8 XII - w dniu wejścia znaczka do obiegu; gwarancja Schmutz. | Fi.34 |
| 900 PLN | |
14454 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, dwa znaczki za 10 f. w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu zielonego, gwarancja, | Fi.34 |
| 60 PLN | |
14455 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, karta z wydrukowanym skróconym programem uroczystości rocznicowych (por. karnet) wysłana 8 XII - w dniu wejścia znaczka do obiegu do członka Komisji Pocztowej por.Mieczysława Węgrzeckiego; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.34 |
| 400 PLN | |
14456 |
1943 polska YMCA, gwarancja Walocha. | Fi.34 |
| 15 PLN | |
14457 |
| 20 PLN | |
14458 |
1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. - odmiany koloru szaroniebieska na białym papierze i ciemnoszaronieska na szarym papierze, gwarancja Krawczyk,. | Fi.35 |
| 90 PLN | |
14459 |
1943 25 rocznica powstania wielkopolskiego - Ignacy Paderewski, dwa znaczki czyste za 20 f. w kolorze szaroniebieskim o ciemnym i jasnym odcieniu na szarym papierze, unieważnione datownikami obiegowymi w kolorach czarnym i czerwonym, gwarancja. | Fi.35 |
| 60 PLN | |
14460 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, kartka z obiegu na karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym S., gwarancja. | Fi.35 |
| 200 PLN | |
14461 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, gwarancja Walocha. | Fi.35 |
| 25 PLN | |
14462 |
1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek kasowany luzem i znaczek na karcie skasowany 27.XII datownikiem w wyjątkowo rzadko stosowanym czerwonym kolorze; | Fi.35, 40 |
| 120 PLN | |
14463 |
1943 Wystawa konkursu na zagrodę, stempel okolicznościowy na obiegowej kartce z biblioteki obozowe. | Fi.36 |
| 180 PLN | |
14464 |
1943 Orzeł, całostka z uszkodzoną literą A w POCZTÓWKA; dobry stan zachowania (minimalne przebarwienia); gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 150 PLN | |
14465 |
1943 Orzeł, całostka z uszkodzoną literą A w POCZTÓWKA, ostemplowana okolicznościowo 10.II; gwarancja. | Fi.Cp6 |
| 100 PLN | |
14466 |
1943 kartka z biblioteki obozowej. | Fi.Cp6 |
| 100 PLN | |
14467 |
1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń. | Fi.D2 |
| 200 PLN | |
14468 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu z napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.D4 |
| 200 PLN | |
14469 |
1943 Trąbka, dwa znaczki na przesyłki urzędowe za (20 f.) w skrajnie jasnym i ciemnym odcieniu szarozielonego, gwarancja. | Fi.U1 |
| 60 PLN | |
14470 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja Walocha. | Fi.U1 |
| 20 PLN | |
14471 |
| 20 PLN | |
14472 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 480 PLN | |
14473 |
| 300 PLN | |
14474 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu (Fi.450.-), gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 360 PLN | |
14475 |
| 360 PLN | |
14476 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.500.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 550 PLN | |
14477 |
1943 Wystawa konkursu na zagrodę - okolicznościowy formularz karty pocztowej ze specjalnym stempelkiem ozdobnym, na rzadkiej w Woldenbergu białej gąbczastej bibule - na podobnej wydrukowano w Murnau rzadką odmianę karty menażka w kolorze czarnym. | |
| 150 PLN | |
14478 |
1943 Wystawa konkursu na zagrodę - unikalny (najprawdopodobniej próbny) egzemplarz ilustrowanego formularza karty pocztowej ze zwielokrotnioną odbitką stempelka ozdobnego na odwrocie. | |
| 320 PLN | |
14479 |
1943 zestaw 4 pocztówek ozdobionych grafikami autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiające widok na cerkiew Wołoską i kościół Dominikanów we Lwowie. | |
| 350 PLN | |
14480 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella przedstawiającym Ostrą Bramę w Wilnie; na odwrocie rzadko stosowany ozdobny napis POCZTÓWKA. | |
| 160 PLN | |
14481 |
1943 karnecik wielkanocny dla por. Tadeusza Jakubowskiego, z podpisami członków YMCA w obozie, z datą 18.IV.43; dobry stan zachowania. | |
| 600 PLN | |
14482 |
1943 karnet - "WYSTAWA LEŚNA" ozdobiony okolicznościową sygnowaną grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy, wewnątrz stempelek Jurek Józef; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania (delikatne punktowe przebarwienia wewnątrz). | |
| 1 200 PLN | |
14483 |
1943 (?) KS "ORLE" - godło klubu sportowego wykonane drzeworytem, odbitka na niewielkiej karcie - być może wycinek z legitymacji klubowej. | |
| 500 PLN | |
14484 |
1943 ilustrowana okolicznościowa karta z życzeniami z okazji Bożego Narodzenia dla jeńców wysłana przez Polski Czerwony Krzyż, wydrukowany tekst "NAJLEPSZE,/ NAJSERDECZNIEJSZE/ ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE I NOWOROCZNE/ przesyła/ POLSKA YMCA/ BIBLIOTEKA JEŃCA POLSKIEGO", na odwrocie stempelek cenzora obozowego nr.30; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie i kilka punktowych przebarwień). | |
| 400 PLN | |
14485 |
1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, to wczesna odmiana jasnoniebiesko brunatna o dość ostrym rysunku, rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze mają mało kontrastowy rysunek, kilkanaście (16 szt.) odbitek wykorzystano na specjalnych numerowanych "primaaprilisowych" kartach pocztowych, ocalało tylko kilka takich kart i nieco odbitek luzem. | |
| 3 000 PLN | |