16165 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.475 Mi.523 |
| 30 PLN | |
16166 |
1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.475 Mi.523 |
| 10 PLN | |
16167 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z nadrukiem groszy typ 3 bez perforacji na dolnym marginesie. | Fi.475 Mi.626 |
| 30 PLN | |
16168 |
1948 Bolesław Bierut, sześcioblok z przesuniętą perforacja pionową na prawych parkach - dwa znaczki z bardzo szerokim prawym marginesem zachodzącym na obrazek sąsiednich znaczków, znaczki z nadrukiem groszy typ 21. Rzadki przypadek przesunięcia ząbkowania na tej wartości (Fi.475) oraz rzadki przypadek przesunięcia nie brzegowego (najczęstszy przypadek), a ze środka arkusza. Niestety błędy tego typu szczególnie w tym wydaniu były wykorzystywane do tworzenia znaczków ciętych, jednostronnie ciętych itp. (da się wyciąć znaczek w ten sposób aby pozostawić kawałek rysunku znaczka sąsiedniego). | Fi.475 Mi.626 |
| 150 PLN | |
16169 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z przesuniętą perforacja poziomą na dolnym marginesie wchodzącą na numer rozliczeniowy, tzw. "duży znaczek" - często były one używane do fałszowania znaczków ciętych. | Fi.475 |
| 55 PLN | |
16170 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym. | Fi.475s Mi.523 |
| 80 PLN | |
16171 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.476 Mi.524 |
| 25 PLN | |
16172 |
| 25 PLN | |
16173 |
| 25 PLN | |
16174 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.477 Mi.525 |
| 30 PLN | |
16175 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.478 Mi.526 |
| 30 PLN | |
16176 |
| 30 PLN | |
16177 |
1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.478 Mi.526 |
| 30 PLN | |
16178 |
1948 Bolesław Bierut, rotograwiura, 35 zł - frankatura pojedyncza, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 9.8 z Gdańska do Ząbkowic Śląskich, znaczek skasowany datownikiem GDAŃSK 6 (WRZESZCZ); stempel odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.478 Mi.526 |
| 50 PLN | |
16179 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.479 Mi.505 |
| 30 PLN | |
16180 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, I wydanie z datą 8.XII.1948, bloki legitymacyjne z oznaczeniem zaakceptowanych walców: 5 zł - N.1.W.I.; 15 zł i 25 zł - N.1.W.II.; znajdujące się pod 91 lub 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.479-81 Mi.505-07 |
| 120 PLN | |
16181 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, blok legitymacyjny. | Fi.480 Mi.506 |
| 35 PLN | |
16182 |
1948 kartka maksimum z Ludwikiem Waryńskim. | Fi.481 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
16183 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru. | Fi.482-4 Mi.508-10 |
| 90 PLN | |
16184 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, seria kasowana; gwarancja. | Fi.482-84 Mi.508-10 |
| 25 PLN | |
16185 |
1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, II wydanie z datą XII.1948, 25 zł - blok legitymacyjny z oznaczeniem walca OK.W.I. (okolicznościowy) - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.484 Mi.510 |
| 50 PLN | |
16186 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek w barwie szarooliwkowej, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.485 Mi.511 |
| 240 PLN VERKAUFT | |
16187 |
1948 walka z gruźlicą, seria w pionowych paskach z kompletem przywieszek, znaczki za 15+10 zł z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.485-8 Pw1-10 Mi.511-4 |
| 900 PLN | |
16188 |
1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii z wszystkimi rodzajami przywieszek. Doskonały stan. | Fi.485-8 Pw1-10 Mi.511-4 |
| 850 PLN | |
16189 |
1948 walka z gruźlicą, seria w pięcio znaczkowych paskach z przywieszkami z marginesami dolnymi - liczby rozrachunkowe, jeden z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.485-8 Pw6-10 Mi.511-4 |
| 550 PLN | |
16190 |
1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych ze wszystkimi przywieszkami; bardzo dobry stan zachowania (Fi.900.-). | Fi.485-88 Pw Mi.511-14 Zf |
| 800 PLN | |
16191 |
1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii czystych z różnymi przywieszkami w pionowych paskach (Fi.1250); dodatkowo z marginesami i numerami walców na dolnym marginesie, gdzieniegdzie złożone, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.485-88 Pw Mi.511-14 Zf |
| 1 500 PLN | |
16192 |
1948 walka z gruźlicą, list polecony z Legnicy do Izraela, znaczek z przywieszką, stemple tranzytowe i odbiorcze na odwrocie. | Fi.486 Pw7, 451, 447 Mi.512, 482, 498 |
| 120 PLN | |
16193 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek z błędem "bransoletka", gwarancja Krawczyk. | Fi.487B1 Mi.513 |
| 70 PLN | |
16194 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek za 6+4 zł z błędem na poz.1 "bransoletka"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.487Pw B1 Mi.513 |
| 80 PLN VERKAUFT | |
16195 |
1948 walka z gruźlicą, pasek dziesięciu znaczków z kompletem różnych przywieszek, na dolnym marginesie numer walca. | Fi.488 Mi.514 |
| 90 PLN VERKAUFT | |
16196 |
1948 walka z gruźlicą, zestaw znaczków z przywieszkami i numerami walca na marginesie. | Fi.488 Mi.514 |
| 100 PLN | |
16197 |
1948 walka z gruźlicą, znaczek z przywieszkami. | Fi.488 Pw5 Mi.514 |
| 10 PLN VERKAUFT | |
16198 |
1948 walka z gruźlicą, parka bez perforacji poziomej na marginesie, rzadkie. | Fi.488s Mi.514Uo |
| 220 PLN | |
16199 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, parka rozdzielona przywieszką, tzw. mostek. | Fi.489 Mi.515 |
| 350 PLN | |
16200 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, pasek znaczków z arkusza. | Fi.489 Mi.515 |
| 150 PLN | |
16201 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty znaczek za 80 zł. z czwartą przywieszką po prawej (Fi.300.-). | Fi.489 Pw Mi.515 Zf |
| 200 PLN | |
16202 |
1948 Bojownicy o wolność i demokrację, seria w tym znaczek za 100 zł z przywieszką (WIELKIM...) na ekspresowym poleconym liście filatelistycznym wysłanym 7.3 z Bydgoszczy do Koszalina, znaczki czysto skasowane w urzędzie nadawczym Bydgoszcz 1, na odwrocie stempel urzędu przejściowego Bydgoszcz 1 i datownik odbiorczy; same znaczki kasowane Fi.380.-; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.489, 490Pw, 491 Mi.515-17 |
| 500 PLN | |
16203 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z narożnikowymi marginesami. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 140 PLN VERKAUFT | |
16204 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, seria z nadrukami groszy. | Fi.489-91 Mi.515-7 |
| 100 PLN | |