15965 |
1947 Emil Zegadłowicz, znaczek z błędem "kreska pod LSKA", gwarancja. | Fi.419 B Mi.453 |
| 40 PLN VERKAUFT | |
15966 |
1947 Emil Zegadłowicz, czworoblok znaczków za 5+15 zł. lewy górny z błędem "kreska w prawej 5", gwarancja Falkowski. | Fi.419 B Mi.453 |
| 60 PLN | |
15967 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - nieząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.420A Mi.455B |
| 50 PLN | |
15968 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Malarstwo - ząbkowane znaczki za 1 zł, czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, usterka perforacji pionowej - przeząbkowano zagięty narożnik arkusza, po rozprostowaniu powstała perforacja "ukośna"; czyste, dobry stan zachowania. | Fi.420B B Mi.455A |
| 100 PLN | |
15969 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.421A Mi.456B |
| 30 PLN | |
15970 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.421A |
| 30 PLN | |
15971 |
1947 Kultura polska I wydanie, św.Albert Chmielowski, nieząbkowane znaczki za 2 zł z w marginesowej parce poziomej, prawy z błędem na poz.50 "plamka na brodzie"; gwarancja. | Fi.421A B2 Mi.456B |
| 80 PLN | |
15972 |
| 25 PLN | |
15973 |
| 10 PLN | |
15974 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
15975 |
1947 Kultura Polska, parka znaczków z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.421B |
| 30 PLN | |
15976 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Fryderyk Chopin - nieząbkowane znaczki za 3 zł, czworoblok legitymacyjny oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.422A Mi.457B |
| 100 PLN VERKAUFT | |
15977 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.422A Mi.457B |
| 40 PLN | |
15978 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.422A |
| 25 PLN | |
15979 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka. | Fi.422B Mi.457A |
| 10 PLN | |
15980 |
1947 Kultura Polska I wydanie, Teatr - znaczek za 5 zł., rzadszy blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.423A Mi.458B |
| 50 PLN VERKAUFT | |
15981 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.423A |
| 30 PLN | |
15982 |
| 10 PLN | |
15983 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 20 PLN VERKAUFT | |
15984 |
1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA wysłana jako list polecony do USA, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.423B |
| 25 PLN | |
15985 |
| 80 PLN | |
15986 |
1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.424A Mi.459B |
| 30 PLN VERKAUFT | |
15987 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.424A |
| 30 PLN | |
15988 |
1947 list polecony z Krakowa do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie; nalepka na Instytut Radowy imienia Marii Skłodowskiej Curie, stempel kontroli dewizowej i stemple odbiorcze. | Fi.425B Mi.460A |
| 60 PLN | |
15989 |
1947 Kultura polska I wydanie, Poezja - znaczek za 15 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.426A Mi.461B |
| 40 PLN VERKAUFT | |
15990 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.426A |
| 30 PLN | |
15991 |
1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie. | Fi.426B MK Mi.461A |
| 100 PLN | |
15992 |
| 150 PLN | |
15993 |
1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz 20 zł - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 29.6 z Niepołomic do Milwaukee w USA, na odwrocie ramkowy stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona", datowniki: tranzytowy Nowy Jork z 6.VII i odbiorcze z 7 i 8 lipca; walor w dobrym stanie zachowania, przebarwienia na skanie w rzeczywistości są znacznie mniej widoczne. | Fi.427A Mi.462B |
| 120 PLN | |
15994 |
1947 Kultura polska I wydanie, Adam Mickiewicz - znaczek za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I. | Fi.427A Mi.462B |
| 50 PLN | |
15995 |
1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie. | Fi.427A |
| 30 PLN | |
15996 |
1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, czworoblok ciętych znaczków za 20 zł. z numerem walca N.1.W.I. na marginesie, lewy górny z błędem na poz.81 "Z i Ł złączone", gwarancja. | Fi.427A B1 Mi.462 B |
| 200 PLN | |
15997 |
| 6 000 PLN | |
15998 |
1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.427B Mi.462A |
| 25 PLN | |
15999 |
1947 Kultura Polska (I) - A.Mickiewicz, ząbkowany znaczek za 20 zł z klasycznym błędem na poz.81 "połączone Z i Ł", gwarancja. | Fi.427B B1 Mi.462A |
| 100 PLN | |
16000 |
1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, marginesowa parka. | Fi.428 Mi.471 |
| 20 PLN | |
16001 |
1947 wydanie z dopłata na Polski Czerwony Krzyż, czworoblok. | Fi.428 Mi.471 |
| 50 PLN | |
16002 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.428 Mi.471 |
| 60 PLN | |
16003 |
1947 wydanie z dopłatą na PCK, narożnikowy znaczek z numerem walca na dolnym marginesie. | Fi.428 |
| 60 PLN | |
16004 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek za 5+5 zł z błędem na poz.12 "czarna kropka pod ręką dziecka"; gwarancja. | Fi.428 B2 Mi.471 |
| 60 PLN | |