1053 |
1918 Luboml, unikalna próba znaczka za 10 (kop.) w kolorze zielonym, odmiennym od koloru znaczka podstawowego - czerwonego, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla czyli 120 gmin obsługiwanych przez etapowy urząd austriacki nr 259; próba zachowała się w bardzo dobrym stanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, a jedynie z delikatnym śladem przywarcia do innej próby w lewym dolnym rogu, fotoatest. | Fi.2 P |
| 2 400 PLN | |
1054 |
1918 Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej z Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.2b |
| 60 PLN | |
1055 |
1918 Luboml, dwie parki znaczków za 20 (kop.) w położeniu tete-beche z pustopolem międzysektorowym, w tej postaci rzadkie i niekatalogowane, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla, słabszy stan zachowania, jeden znaczek zgięty i przebarwienia na gumie, sama guma oryginalna bez śladów podlepek. | Fi.3 |
| 200 PLN VERKAUFT | |
1056 |
1918 Żarki, list polecony nadany 12.10.18 do Żarek, na froncie znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Żarkach. | Fi.3 |
| 2 000 PLN VERKAUFT | |
1057 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano, próby cięte próby bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, błędnie katalogowane jako gumowane (Fi.na podlepce 1500.-, bez podlepki 2250.-), gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6 P1 |
| 1 200 PLN | |
1058 |
1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, niegumowana - tak wydano część nakładu; 2 gr. - typ 2 (niekatalogowana), 4 gr. - typ 3, 6 gr. - typ 1 z niekatalogowanym błędem "duża przerwa w poziomych kreskach pod literą P w PRZEDBÓRZ" , 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6 P2 |
| 2 040 PLN VERKAUFT | |
1059 |
1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi.355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 800 PLN | |
1060 |
1918 Przedbórz, seria cięta drugiego wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.3-6A |
| 700 PLN | |
1061 |
1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana (Fi.200.-), gwarancja Schmutz,. | Fi.3-6B Mi.3-6B |
| 180 PLN | |
1062 |
1918 Przedbórz, ząbkowana seria II wydania w czworoblokach, wszystkie znaczki typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.3-6B |
| 400 PLN | |
1063 |
1918 Przedbórz, list z Gorzkowic do Przedborza, opłata doręczeniowa znaczkiem poczty miejskiej II wydania. | Fi.3B |
| 400 PLN | |
1064 |
1918 Przedbórz, znaczek bez perforacji poziomej typu 1, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.3BMK1 |
| 400 PLN | |
1065 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej, dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
1066 |
1918 Częstochowa, kartka z Warszawy do Częstochowy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Częstochowie. | Fi.3a |
| 300 PLN | |
1067 |
1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 5.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 7 FEB 1918; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 500 PLN | |
1068 |
1918 Luboml, parka znaczków za 25 (kop.) w położeniu tete-beche z pustopolem międzysektorowym, w tej postaci rzadkie i niekatalogowane, dodatkowo znaczek z pustopolem i drugi oddzielony od pustopola drugim pustopolem - międzysektorowym, oba sektory były przesunięte stąd dolny znaczek z przesuniętym rysunkiem, wiele błędów w jednym czworobloku; bardzo ładny stan zachowania, guma oryginalna bez śladów podlepek. | Fi.4 |
| 800 PLN | |
1069 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro, Fi.1200.-), tylko w takiej formie widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 1 200 PLN | |
1070 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro, Fi.600.-), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski. | Fi.4-6 |
| 500 PLN | |
1071 |
1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa (Mi.450 euro), zmatowienia na gumie, liczona jak podlepkowa, sygnowana, gwarancja Bruba. | Fi.4-6 |
| 360 PLN VERKAUFT | |
1072 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 420 PLN | |
1073 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, gwarancja Mikstein. | Fi.4-6 |
| 480 PLN | |
1074 |
1918 Przedbórz, znaczek typu 2 bez perforacji pionowej na marginesie, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.4B MK |
| 400 PLN | |
1075 |
| 1 200 PLN | |
1076 |
1918 Sosnowiec, kartka z Granicy do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Granicy, stempel poczty miejskiej w Sosnowcu za 5 fen. "Stadtbriefbet. / Miejs eksp list /26. AUG 1918 / 5 fen." w kolorze fioletowym. | Fi.4c |
| 600 PLN | |
1077 |
1918 Czeladź, kartka nadana z frontowej poczty polowej nr 23 22.1.20 do Czeladzi, datownik odbiorczy Sosnowca z datą 25.1.20, kartka pisana z datą 3.12.19, stempel opłaty doręczeniowej 5 fen. poczty miejskiej w Czeladzi z datą 28.1.20 stosowany jako stempel odbiorczy w Czeladzi, stempel formacyjny "3 Baterja 3. Pułku Art. Pol.". | Fi.4c |
| 1 200 PLN | |
1078 |
1918 Luboml, skośnie przesunięty i lekko obrócony znaczek za 50 (kop.) z odwróconym nominałem w parce z pustopolem międzysektorowym, w tej postaci niekatalogowany, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla, lekkie ślady podlepek na marginesie, poza widocznymi na skanie zgięciami znaczek i pustopole w bardzo ładnym stanie z gumą oryginalną bez śladów podlepek. | Fi.5 B1 |
| 500 PLN | |
1079 |
1918 Luboml, znaczek z pustopolem i odwrócony drukiem nominału. | Fi.5B B1 |
| 80 PLN | |
1080 |
1918 Przedbórz, znaczek II wydania, podlepki, gwarancja. | Fi.6B |
| 70 PLN | |
1081 |
1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.6, typowa odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej (Fi.3000.-) w kolorze fioletowym z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.6b |
| 500 PLN | |
1082 |
1918 Łódź, kartka z Wołkowyska nadana 9.7.18 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej w kolorze fioletowym. | Fi.6b |
| 200 PLN | |
1083 |
| 200 PLN | |
1084 |
1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro, Fi.240.-) z pełną oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein. | Fi.7-9 |
| 200 PLN | |
1085 |
1918 Żarki, seria III wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.7-9 |
| 260 PLN | |
1086 |
1918 Przedbórz, III wydanie, ciętaa seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 1 i 10 gr. typ 1 (Mi.200 euro), bardzo ładny stan zachowania, każdy znaczek pełna oryginalna guma z jednym niewielkim śladem podlepki, każdy gwarancja z opisem typu Krawczyk. | Fi.7-10A Mi.7-10B |
| 240 PLN | |
1087 |
1918 Przedbórz, seria cięta III wydania, gwarancja Mikstein. | Fi.7-10A |
| 120 PLN | |
1088 |
| 120 PLN | |
1089 |
1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 1 (G), 4 gr. typ 2, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 2 (Mi.104 euro), pierwszy znaczek kilka śladów, pozostałe jeden niewielki ślad podlepki, każdy znaczek gwarancja z opisem typu Schmutz. | Fi.7-10B Mi.7-10A |
| 150 PLN | |
1090 |
1918 Przedbórz, ząbkowana seria III wydania w czworoblokach, znaczki za 2 i 4 gr typ 2 i typ3, znaczki za 6 i 10 gr typ 1 i typ 2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.7-10B |
| 400 PLN | |
1091 |
1918 Przedbórz, III wydanie, próba (makulatura) dwustronna 2 gr./4 gr., pierwsza na stronie niegumowanej za 2 gr. - typ 2 ,druga na stronie gumowanej za 4 gr. - typ 2, mikroskopijny ślad podlepki, bardzo rzadko spotykane bez żadnych gwarancji ani oznaczeń. | Fi.7A/8A Mi.7B/8B |
| 800 PLN | |
1092 |
1918 Przedbórz, znaczek III wydania, podlepki, gwarancja Falkowski. | Fi.7B |
| 15 PLN | |