933 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.IIIA |
| 35 PLN | |
934 |
1916 Warszawa, cięty znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu. | Fi.IIIA |
| 20 PLN | |
935 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, znaczek za 2 gr. z dość mocno skośnie przesuniętym tłem. | Fi.IIIA MK Mi.IIIB |
| 100 PLN | |
936 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, unikalna - jako próbnie nacinana, parka znaczków za 6 gr. z drugostronnym drukiem rysunku, nigdzie dotąd nieopisana i niekatologowana. | Fi.IV |
| 400 PLN | |
937 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu. marginesowy znaczek cięty za 6 gr. z drugostronnym drukiem rysunku bez tła, ponieważ drugostronny druk był odwrócony i przesunięty, cały rysunek widzimy tylko na znaczkach marginesowych, lekko załamany. | Fi.IVA Mi.IVB |
| 80 PLN | |
938 |
1916 Warszawa, parka serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, druk dwustronny. | Fi.IVA |
| 140 PLN | |
939 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja. | Fi.IVA |
| 30 PLN VERKAUFT | |
940 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 6 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem, gwarancja Petriuk PZF. | Fi.IVA MK Mi.IVB |
| 80 PLN | |
941 |
1916 Warszawa, makulaturowy znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IVA MK |
| 40 PLN | |
942 |
| 60 PLN | |
943 |
1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.IVA MK |
| 40 PLN | |
944 |
1916 Warszawa, znaczek makulaturowy wydania nie dopuszczonego do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IVA MK |
| 60 PLN | |
945 |
1916 Warszawa, znaczek wydania niedopuszczonego do obiegu z drukiem drugostronnym rysunku bez tła. | Fi.IVA MK |
| 60 PLN | |
946 |
| 300 PLN | |
947 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.IVB |
| 60 PLN | |
948 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, zalany obrazek znaczka, gwarancja Berbeka. | Fi.IVB MK |
| 45 PLN | |
949 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, przesunięty druk kolorów. | Fi.VA |
| 20 PLN | |
950 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VA |
| 35 PLN | |
951 |
| 30 PLN | |
952 |
1916 Warszawa, parka znaczków serii pomnikowej nie wprowadzonej do obiegu, silne przesunięcie tła. | Fi.VA |
| 120 PLN | |
953 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
954 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VIB |
| 100 PLN | |
955 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 20 gr. z bardzo mocno przesuniętym tłem w bardzo ciemnym odcieniu koloru brunatnopiaskowego, gwarancja firmowa J.Fabiński Warszawa. | Fi.VIbA MK |
| 270 PLN | |
956 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, czworoblok ząbkowanych znaczków za 20 gr. w kolorze ciemnoniebieskim z rzadkim brunatnopiaskowym tłem z międzypolem oddzielającym sąsiadujące ze sobą sektory drukarskie; znaczki drukowano w sześciu sektorach po 54 znaczki, w układzie dwa arkusze w poziomie i trzy w pionie oddzielone niewielkim odstępem; po perforacji arkusze były rozcinane, sporadycznie sektory mogły zostać oddzielone przez rozerwanie perforacji w skutek jej spękania, rzadki i ciekawy egzemplarz z nieco pożółkłą, ale zachowaną w pięknym stanie gumą. | Fi.VIbB Mi.VIA |
| 4 000 PLN | |
957 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.VP5 |
| 160 PLN VERKAUFT | |
958 |
1916 Warszawa, rzadka próba znaczka za 10 gr. na papierze grubym żółtym niegumowanym, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 pap. gruby żółty Schmutz. | Fi.V P6 |
| 700 PLN | |
959 |
1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła, gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz. | Fi.V P6 |
| 500 PLN | |
960 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.VP6 |
| 160 PLN VERKAUFT | |
961 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu, marginesowy znaczek za 10 gr. z mocno przesuniętym w pionie tłem. | Fi.VaA MK Mi.VB |
| 120 PLN | |
962 |
1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
963 |
1916 Warszawa, kartka na chleb, mąkę, ziemniaki i cukier ważna w okresie 11/XII-24/XII, ozdobiona wizerunkiem orła Królestwa Polskiego i herbem Warszawy oraz wizerunkami postaci alegorycznych; dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (poziome linie faliste) i poddrukiem giloszowym; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
964 |
1916 kartka żywnościowa z Warszawy. | |
| 100 PLN | |
965 |
| 100 PLN | |
966 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
967 |
1916 Zawiercie, list z Zawiercia do Częstochowy, wierszowy stempelek pomocniczy poczty w Zawiercia, znaczki unieważnione w nadrzędnym urzędzie pocztowym w Sosnowcu w dniu 5.1.16, taką praktykę stosowano przed powstaniem poczty miejskiej w Zawierciu przed 10.1.16, po powstaniu poczty miejskiej stempel ten stosowano do unieważniania znaczków poczty miejskiej aż do otwarcia niemieckiego urzędu pocztowego 21.6.16, ciekawy i rzadki walor. | |
| 1 000 PLN | |
968 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana (Fi.300.-), znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 240 PLN | |
969 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 500 PLN | |
970 |
1917 Przedbórz, stemplowana seria pierwszego wydania, gwarancja. | Fi.1-2B |
| 180 PLN | |
971 |
1917 Przedbórz, seria znaczków pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B |
| 250 PLN | |
972 |
1917 Przedbórz, czworoblok znaczków ciętych typu 3-4/7-8, ślad podlepki między górnymi znaczkami, gwarancja i oznaczenie. | Fi.1A |
| 1 260 PLN VERKAUFT | |