Die Auktion endet am 06.05.2024

Auctionen 105. Besatzungsposten während des I Weltkrieges

28227

Mi.8a, 9a
40 PLN
28228

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie z podobizną cesarza Karola, znaczek za 10 hal na liście wysłanym 31.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do Zurychu, opłacony według taryfy dla karty pocztowej(!); stempelek austriackiej zagranicznej cenzury wojskowej; dobry stan zachowania.

Mi.58
120 PLN
28229

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszaru zajmowanego przez 9 Armię, karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm; usterka nadruku - brak lewej kropki w literze "ü" wyrazu "Gültig"; dobry stan zachowania.

Mi.P1
100 PLN
28230

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszarów zajmowanego przez 9 Armię, karta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 23 mm, wysłana 6.IV z Bukaresztu do Berlina (na odwrocie stempelki z datą i "Karte No." z dopisanym numerem 63); cenzura; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P1
80 PLN
28231

1918 okupacja niemiecka Rumunii, wydanie dla obszaru zajmowanego przez 9 Armię, podwójna karta czysta z przedrukiem, długość napisu Postkarte 28 mm (Mi.160 euro); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.P3
150 PLN
28232

1918 okupacja niemiecka Rumunii, karta podwójna z opłaconą odpowiedzią.

Mi.P6
30 PLN
28233

Mi.P9c
80 PLN
28234

1918 list z Leżajska 13.04.18 do Szwecji, list został otwarty i po cenzurze zaklejony dwoma zalepkami urzędu cenzury w Děčinie (Tetschen) leżącym na granicy z Niemcami, również stempel z numerem cenzora 161 i jego parafką, drogą przez Niemcy przesyłka dotarła już po pięciu dniach do Sztokholmu, piękna dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

400 PLN
28235

1918 okupacja austro-węgierska, ENKLAWA JASNA GÓRA - widokówka wysłana 13.V na Jasną Górę z austriackiej poczty etapowej w Hrubieszowie - kasownik z wyróżnikiem "c", stempelek formacyjny "K.u.k. Heimkehr-Station HRUBIESZÓW"; jak pisze A.Klamut "Filatelista" 5/2000: "Oryginalną korespondencję z Enklawy spotyka się bardzo rzadko. Jeszcze rzadziej można spotkać przesyłki adresowane do Enklawy."; rzadki walor (Fi. od 1.000.-) na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania (prawy dolny narożnik karty minimalnie nadgięty); gwarancja Krawczyk.

900 PLN
28236

1918 kartka polecona nadana z poczty etapowej w Lublinie 16.2.18 na poste restante w Rawie, zielony stempel cenzury wojskowej z Lublina, stempel tranzytowy z Skierniewic i odbiorczy z Rawy.

220 PLN
28237

1918 kartka z Gdowa do Białej.

65 PLN
28238

1918 polecony list urzędowy nadany z poczty etapowej w Olkuszu do Wiednia, stempel "K.u.K. / KREISKOMMANDO / OLKUSZ.".

80 PLN
28239

Fi.16
500 PLN
28240

Fi.17
100 PLN
28241

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/20 h. użyty w Kołomyi (Fi.500.-), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.17a
400 PLN
28242

Fi.17a
40 PLN
28243

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T." i nowym nominałem, znaczek bez gumy, gwarancja.

Fi.19
100 PLN
28244

Fi.19
400 PLN
28245

Fi.20
400 PLN
28246

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 60/30 h., poza śladem podlepki piękny stan, gwarancja Krawczyk.

100 PLN
28247

1919 rumuńska poczta okupacyjna na Pokuciu, znaczek z ręcznym stemplem "C.M.T.", gwarancja.

100 PLN
28248

100 PLN
28249

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek prowizorycznego wydania przedrukowego za 1,20 Kr/50 h. (Fi.60.-), złamanie i uszkodzone ząbki, gwarancja Krawczyk.

Fi.29
20 PLN
28250

Fi.29
100 PLN
28251

1919 Rumuńska Poczta Okupacyjna na Pokuciu (w PMW woj. stanisławowskie), znaczek dopłaty prowizorycznego wydania przedrukowego za 40/5 h., poza śladem podlepek ładny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.34
80 PLN
28252

1919 lokalne litewskie wydanie Grodzieńskie, nadruk litewski na rosyjskich znaczkach wprowadzonych do obiegu 4 III., w okresie wycofywania się z tych terenów oddziałów niemieckich; już miesiąc później Grodno było w rękach Polskiej Organizacji Wojskowej i poza kilkoma tygodniami w kampanii 1920 roku, pozostało w granicach Polski do 1939 roku; seria na wycinkach drugi raz oferowana na naszej aukcji, gwarancja Krawczyk.

Mi.2-9A
3 000 PLN
28253

1997 broszura autorstwa Jana Dudzińskiego "Austriackie poczty okupacyjne w dawnym Królestwie Kongresowym od 1914 do 1915 r.", 23 strony.

20 PLN