Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 105. Besatzungsposten während des I Weltkrieges

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
28187

1917 stemplowany znaczek z podobizną cesarz Karola.

Fi.OA72
15 PLN
28188

1917 znaczek z podobizną cesarz Karola w czworobloku.

Fi.OA72a
95 PLN
28189

1917 trójjęzyczny dowód nadania telegramu z obiegu z Niżankowic.

Fi.VCt1
160 PLN
28190

1917 okupacja niemiecka - "Etappengebiet West", list wysłany 2.12 za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej z Meirelbeke w Belgii do Berlina, stempelek formacyjny z datą; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.5 
40 PLN
28191

1917 okupacja niemiecka - "Etappengebiet West", list ofrankowany znaczkiem za 25C/20Pf wysłany do miejscowości Weissenburg, zwraca uwagę unieważnienie znaczka stemplem cenzury !!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.6aI 
50 PLN
28192

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 18.9.1918 z Mińska Mazowieckiego do Otwocka; dodatkowy stempelek nadawcy Okręgowego Towarzystwa Rolniczego; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.Cp6 
50 PLN
28193

1917 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta.


Mi.P3 
10 PLN
28194

1917 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany 9.III z Naczelnej Komendy Armii za pośrednictwem urzędu etapowego Kielce (kasownik z wyróżnikiem "a") do Wiednia, stempelek formacyjny nadawcy "K.u.k. Trainretablierungsstation/ des A.O.K. in Kielce"; we Wiedniu 12.III poczta cywilna naliczyła dopłatę, ale tylko za list zwykły (!); niezwykle ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.P59 
500 PLN
28195

1917 widokówka, treść pisana po polsku, wysłana 13.VIII za pośrednictwem poczty polowej 287 do Zakopanego, stempel formacyjny "K.k.Schützenregiment Nr.16"; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
28196

1917 kartka z Warszawy do Niemiec,mieszana frankatura, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu, ciekawy motyw Pałacu na wodzie w Łazienkach warszawskich.


80 PLN
28197

1917 list polecony z Chrzanowa do Kopenhagi, stempel i zalepka cenzury wojskowej z Cieszyna, stempel odbiorczy.


100 PLN
28198

1917 kartka z Krakowa do Nowego Targu, fotoatest Jendroszek.


120 PLN
28199

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, znaczek doręczeniowy za 40 Pfennigów, bardzo rzadki znaczek w doskonałym stanie zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.1
3 500 PLN
28200

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, seria znaczków opłaty na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2
2 000 PLN
28201

1918 poczta lokalna na obszarze okupowanym przez X Armię, seria stemplowana, gwarancja.

Fi.1-2
1 500 PLN
28202

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.900.-), oba z błędem na poz.12 pokazanym przez J.Bulata "P pęknięte na górze", w katalogu Fischer błędy +50%, gwarancja Krawczyk.

Fi.5-6 B
Mi.1-2
700 PLN
28203

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. z dwoma błędami na poz.11 pokazanymi przez J.Bulata "Y złamane do środka z lewej u góry" i "duża przerwa w P" (Fi.750.-), piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.6
Mi.2
400 PLN
28204

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, parka znaczków za 10/3 h. (Fi.1000.-), lewy z katalogowanymi błędami na poz.19 pokazanymi przez J.Bulata "Y złamane i brak kropki po H" (Fi.+50%), a prawy z pokazanym przez J.Bulata błędem na poz.20 "kropka po P kwadratowa", dodatkowo na poz.19 "uszkodzone k i p", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.6 B3+B
Mi.2
900 PLN
28205

1918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", ciemnoczerwonopomarańczowy znaczek za 7 1/2 Pf z nadrukiem smolistym na karcie pocztowej - zawiadomieniu z banku - wysłanej 23.4 z Warszawy do Pasing; dwa różne stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9c
100 PLN
28206

1918 list firmowy z Warszawy 18.8. do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.

Fi.12a
45 PLN
28207

1918 miejscowy list polecony z Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.14
60 PLN
28208

1918 list lotniczy austriackiej poczty cywilnej na trasie Lwów - Kraków.

Fi.23
250 PLN
28209

1918 list polecony nadany z poczty etapowej w Przedborzu Szwajcarii, list niedoręczony i zwrócony do nadawcy, na odwrocie stempel z Zurychu, rzadko spotykany datownik z Przedborza jako stempel nadawczy.

Fi.64
250 PLN
28210

1918 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany z poczty etapowej Dąbrowa In Polen „c” do Wiednia, ocenzurowany w Granicy.

Fi.64a
80 PLN
28211

1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka G.G. Warschau wysłana z poczty etapowej Białobrzegi, Kreis Radom „a”, urzędnik nie uznał opłaty, odbijając datownik obok i dopisując Frankozwang, opłata konieczna.

Fi.Cp.6
140 PLN
28212

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 15.1 z Rygi do Erfurtu; stemple cenzury ryskiej i królewieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
50 PLN
28213

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", dwie karty na różnych gatunkach papierów, ostemplowane grzecznościowo 18.5 w Wenden i 7.2 w Rydze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
40 PLN
28214

1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Żarki do Warszawy, ocenzurowana w Granicy, ze stemplem poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.Cp3
600 PLN
28215

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", podwójna karta pocztowa dofrankowana fioletowoniebieskim znaczkiem za 20 Pf, ostemplowana grzecznościowo 26.12 w ostatnim dniu funkcjonowania niemieckiego urzędu pocztowego w Rydze; niewielkie przebarwienia.

Fi.Cp6, 8c
80 PLN
28216

1918 przekaz paczkowy z Wolbromia do Końska.

Fi.OA41
500 PLN
28217

1918 przekaz paczkowy z Granicy do Szydłowca.

Fi.OA58, 69
400 PLN
28218

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria stemplowana.

Fi.OA73-5
10 PLN
28219

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria stemplowana na wycinkach.

Fi.OA73-5
10 PLN
28220

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria w dwudziestoblokach, katalog Fischer 600,- zł.

Fi.OA73-5
290 PLN
28221

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria.

Fi.OA73-5
20 PLN
28222

1918 wydanie dobroczynne z dopłatą na fundusz Karlfonds, seria na podlepkach.

Fi.OA73-5
10 PLN
VERKAUFT
28223

1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, znaczek za 1 koronę.

Fi.XIV
25 PLN
28224

1918 wydanie nie wprowadzone do obiegu z podobizną cesarza Karola, czworoblok znaczka za 1 koronę.

Fi.XIV
20 PLN
28225

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie dla Włoch, podstawowy komplet i dodatkowo dobre odmiany ząbkowań znaczków gazetowych; pierwsza seria kasowana na wycinkach (Mi.470 euro).


Mi.1-19, 20-3A+B, 24-5, P1-7A
300 PLN
28226

1918 okupacja niemiecka Rumunii, mieszana frankatura znaczków różnych wydań, przefrankowany list wysłany 24.V miejscowo w Bukareszcie; dobry stan zachowania.


Mi.2, 6 
60 PLN