36261 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z rzadką ilustracją nr 49 - Renesans (wnętrze budownictwa kościelnego): Kraków Pomnik biskupa Padniewskiego w kaplicy Potockich na Wawelu dłuta Jana Michałowicza z Urzędowa; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp86 |
| 100 PLN | |
36262 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 18 - Jan Kasprowicz. | Fi.Cp87 |
| 160 PLN | |
36263 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją nr 2 - August Cieszkowski. | Fi.Cp87 |
| 200 PLN | |
36264 |
1938 król Kazimierz Jagiellończyk, całostka za 30 gr - przeznaczona do korespondencji zagranicznej - z rzadką czerwonokrzyską ilustracją (62 - Samolot sanitarny Polskiego Czerwonego Krzyża), wysłana 6.5.1939 z Gorlic do Berlina; jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu, katalog Fischer z dopłatą za ilustrację 9.000,-. | Fi.Cp87 il.62 |
| 3 200 PLN | |
36265 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr.59 - Klasycyzm: Bejsce - Dwór z końca XVIII wieku, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki). | Fi.Cp89I |
| 200 PLN | |
36266 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30 - Stanisław Moniuszko, wg. najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - typ nadruku I (cienki). | Fi.Cp89I |
| 180 PLN | |
36267 |
| 50 PLN | |
36268 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 4. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN | |
36269 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26. | Fi.Cp89 |
| 100 PLN VERKAUFT | |
36270 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka nadana 18.09.44 z radzieckiej poczty polowej wysłana na Ukrainę, stempel radzieckiej cenzury wojskowej, korespondencja wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych, rzadka całostka z obiegu pocztowego wykorzystana jako formularz kartki pocztowej, dziurka po prawej stronie. | Fi.Cp89 |
| 650 PLN | |
36271 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka nadana 25.09.44 z radzieckiej poczty polowej wysłana na Ukrainę, stempel radzieckiej cenzury wojskowej, korespondencja wojskowa była zwolniona z opłat pocztowych, rzadka całostka z obiegu pocztowego wykorzystana jako formularz kartki pocztowej. | Fi.Cp89 |
| 650 PLN | |
36272 |
1944 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze i ilustracją z widokiem bramy warszawskiej w Opatowie, nakład około 200 sztuk, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha. | Fi.Cp90I |
| 1 700 PLN | |
36273 |
| 160 PLN | |
36274 |
| 400 PLN | |
36275 |
1945 formularz służbowy na przedwojennej kartce pocztowej z wydrukowanym znakiem opłaty z król Kazimierz Jagiellończyk na przesyłki zagraniczne (Cp83), znak opłaty zadrukowany czarną belką, dobry stan zachowania. | Fi.Cfpu |
| 300 PLN | |
36276 |
| 160 PLN | |
36277 |
1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 2 - "WRACAMY NAD POLSKIE MORZE", karta wysłana 12.VII z Poznania do Grodziska Mazowieckiego, znak opłaty skasowany datownikiem POZNAŃ 2 z wyróżnikiem "cc"; stempelek cenzury wojskowej nr.1616; bardzo dobry stan zachowania (karta w rzeczywistości prezentuje się znacznie lepiej niż na skanie, chodzi o przebarwienia). | Fi.Cp92II |
| 150 PLN | |
36278 |
| 30 PLN VERKAUFT | |
36279 |
| 200 PLN | |
36280 |
| 30 PLN | |
36281 |
1945 kartka beznominałowa ze stempelkiem opłaty pocztowej pobranej w gotówce. | |
| 120 PLN | |
36282 |
1946 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, sygnatura w układzie poziomym, dobry stan zachowania (delikatne nadgięcia - nie złamania). | Fi.Cp96IA |
| 40 PLN VERKAUFT | |
36283 |
1947 Belweder 3 zł, karta na kartonie kremowo-szarym gładkim, z napisem "Ob.", hasło propagandowe 12 - "Ziemie Odzyskane za Odrą ...", dobry stan zachowania. | Fi.Cp96IIa |
| 50 PLN VERKAUFT | |
36284 |
| 40 PLN | |
36285 |
| 50 PLN | |
36286 |
| 80 PLN | |
36287 |
| 50 PLN | |
36288 |
1947 całostka z obiegu pocztowego. | Fi.Cp102I |
| 10 PLN | |
36289 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii. | Fi.Cp102I |
| 40 PLN VERKAUFT | |
36290 |
1947 Polacy walczący w Hiszpanii, karta z dodatkowym napisem, skasowana okolicznościowo 14.12 we Wrocławiu w dniu wejścia do obiegu (Fi.60.-); na odwrocie niewielkie ślady podlepek. | Fi.Cp102II |
| 50 PLN | |
36291 |
1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi. 70,-). | Fi.Cp103 |
| 60 PLN | |
36292 |
1948 zamek w Lanckronie, całostka ilustrowana. | Fi.Cp105 |
| 150 PLN | |
36293 |
| 180 PLN | |
36294 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 22. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
36295 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 4. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
36296 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 14. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN VERKAUFT | |
36297 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 5. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
36298 |
1948 trzy walczące orły, całostka z ilustracją nr 10. | Fi.Cp106 |
| 35 PLN | |
36299 |
1948 Alegoria Wiosny Ludów, karta z ilustracją wielkanocną nr 8 - Śmigus na wsi; ostemplowana grzecznościowo 17.3 datownikiem TELEKOM. WARSZAWA z wyróżnikiem H. | Fi.Cp107 |
| 30 PLN | |
36300 |
1948 zamek w Będzinie, karta za 10/6(8) zł z nadrukiem typu 10 wysłana 18.10.49 z Bydgoszczy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp120 |
| 30 PLN | |