22347 |
1944 banknot oflagu II.C wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 Mk. seria B w kolorze czarnym z lekkim śladem złożenia; wartości markowe były sygnowane przez najstarszego oficera obozu (płk.W.Szalewicza) i kierownika kasy . | |
| 200 PLN | |
22348 |
1944 zestaw znaczków czystych plus całostka, wszystkie znaczki i całostka z gwarancją (różne; Schmutz, Wiatrowski). | |
| 140 PLN | |
22349 |
1944 banknotów obozowy wydany przez Kasę Samopomocy Obozowej o nominale 2 marek w kolorze czarnym, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 260 PLN | |
22350 |
1944 (?) "15 Pułk Piechoty "Wilków"" - alegoryczny drzeworyt przedstawiający odznakę pułkową i sztandar oraz plakietę z Matką Boską na tle maszerującej piechoty, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
22351 |
1944 karta pocztowa z winietką "Klubu angielskiego", grafika z napisem THE ENGLISH CLUB OF BRETHREN IN LINGUAPHONE, autorstwa Stanisława Hiszpańskiego, sygnowana "SH", rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (pionowe zgięcie). | |
| 600 PLN | |
22352 |
1944 legitymacja Koła Filatelistów, dokument sporządzony jako odbitka drzeworytnicza, na "okładce" emblemat koła ze znaczkiem i trąbką pocztową sygnowany BZN (Bronisław Zygfryd Nowicki), dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
22353 |
1944 LOTERIA OBOZOWA, bardzo rzadka kartka do zawiadomień o wypłacie wygranej w loterii obozowej ozdobiona grafiką z wizerunkiem listków koniczyny i napisem "POPRZEZ SOLO AMBO SECO DO MILIONA NIEDALEKO". | |
| 500 PLN | |
22354 |
1944 kartka pocztowa ozdobiona rzadko spotykaną grafiką "Lajkonik", gwarancja. | |
| 500 PLN | |
22355 |
| 200 PLN | |
22356 |
1944 rzadkie zaproszenie na święto oficerów 1 Batalionu Strzelców z programem obchodów święta i okolicznościową grafika obozową. | |
| 1 000 PLN | |
22357 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców, bardzo czytelnie ostemplowany 24.1.45 - w pierwszym dniu obiegu (Fi.900.-), następnego dnia - 25.1.45 poczta obozowa zakończyła działalność, gwarancja Krawczyk. | Fi.51 |
| 700 PLN | |
22358 |
1945 "Krwawa niedziela", gwarancja. | Fi.51 |
| 150 PLN | |
22359 |
1945 Krwawa Niedziela, gwarancja Falkowski, Jendroszek. | Fi.51 |
| 600 PLN | |
22360 |
1945 "krwawa niedziela", gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 100 PLN | |
22361 |
1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania przedrukowego upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do odpoczywających jeńców (Fi.150.-), gwarancja Schmutz. | Fi.51 |
| 130 PLN | |
22362 |
1945 "Krwawa Niedziela", kasowany znaczek z nadrukiem upamiętniającym masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, był on w obiegu tylko przez dwa dni 24 i 25 stycznia 1945, ostemplowany 25.1 - kasowany bardzo rzadki (Fi.800.-); | Fi.U1, 51 |
| 1 300 PLN | |