22187 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz. | Fi.31P |
| 4 000 PLN | |
22188 |
1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja. | Fi.32 |
| 40 PLN | |
22189 |
1943 Obrona Warszawy, znaczek skasowany 27.9.43 na karcie ozdobionej rzadko spotykaną grafiką przedstawiającą Kolumnę Zygmunta na tle Zamku Królewskiego w Warszawie, gwarancja. | Fi.32 |
| 500 PLN | |
22190 |
1943 znaczek na karcie ozdobionej drzeworytem, którego autorem jest Marian Stępień, przedstawiającym kościół św. Anny w Warszawie skasowany stemplem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS 22.XI.1918", gwarancja. | Fi.32 |
| 100 PLN | |
22191 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek ostemplowany 19.IV kasownikiem okolicznościowym "WILNO" na bardzo rzadkiej karcie z suchym tłoczeniem z okazji XXV rocznicy wyzwolenia Wilna; gwarancja. | Fi.33 |
| 250 PLN | |
22192 |
1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.33 |
| 90 PLN | |
22193 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, dwa znaczki czyste za 20+80 f. - odmiany koloru czerwonobrązowa i brazowoczerwona, gwarancja Schmutz. | Fi.33 |
| 120 PLN | |
22194 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek za 20+80 f. z fragmentem kasownika okolicznościowego z 11.XI dnia Święta Niepodległości; gwarancja Krawczyk. | Fi.33 |
| 35 PLN | |
22195 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach ciemnozielonym i matowozielonym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu, ten zestaw barw bardzo odbiega od wersji ostatecznej; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.13. 26F6/29D4, jego adnotacja i opis koloru na odwrocie, gwarancja Bojanowicz. | Fi.33 P7 |
| 9 000 PLN | |
22196 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości, projekt znaczka z Józefem Piłsudskim, na odwrocie drukowany napis "Projekt", gwarancja. | Fi.33P |
| 250 PLN | |
22197 |
1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.34 |
| 200 PLN | |
22198 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, trzy znaczki za 10 f. o różnych odcieniach i natężeniach koloru ciemnozielonego, pierwszy rzadki; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.34 |
| 80 PLN | |
22199 |
1943 25 rocznica Powstania Wielkopolskiego, znaczek skasowany 27.XII datownikiem w kolorze czerwonym w karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym Z.S.(Zygmunt Szatkowski); karnet i znaczek ukośnie zgięte; gwarancja. | Fi.35 |
| 200 PLN | |
22200 |
1943 25. rocznica Powstania Wielkopolskiego, kartka z obiegu na karnecie ozdobionym rzadziej spotykanym drzeworytem sygnowanym S., gwarancja. | Fi.35 |
| 200 PLN | |
22201 |
1943 kartka z grafiką obozową ze stemplem okolicznościowym w rocznicę wkroczenia wojsk polskich do Wilna. | Fi.35, D4 |
| 80 PLN | |
22202 |
1943 Orzeł, całostka - formularz zawiadomienia z biblioteki wysłana 28 II, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp6 |
| 150 PLN | |
22203 |
1943 zaproszenie na Walne Zebranie Zarządu Koła Filatelistów opłacone przez adresata znaczkiem dopłaty, stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF. IIC" i okrągły stempel Koła Filatelistów na odwrocie, gwarancja Korzeń. | Fi.D2 |
| 200 PLN | |
22204 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem przedstawiającym katedrę na Wawelu z napisem POCZTÓWKA, gwarancja. | Fi.D4 |
| 200 PLN | |
22205 |
1943 znaczek na przesyłki urzędowe, gwarancja. | Fi.U1 |
| 20 PLN | |
22206 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, co unikalne w rozmiarze i na papierze definitywnego bloku, gwarancja Krawczyk. | Fi.bl.3 |
| 1 200 PLN | |
22207 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.3 |
| 400 PLN | |
22208 |
| 300 PLN | |
22209 |
1943 80. rocznica powstania styczniowego, blok unieważniony czerwonym kasownikiem w pierwszym dniu obiegu, gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 280 PLN | |
22210 |
| 320 PLN | |
22211 |
1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, blok czysty (Fi.600.-), gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 550 PLN | |
22212 |
1943 karykatura starszego oficera obozu pułkownika Szalewicza, autorska odbitka E.Czarneckiego z jego sygnaturą w prawym dolnym rogu, jedna z pierwszych odbitek - ciemnoniebiesko brunatna i o ostrym rysunku, bardzo rzadka - prawie wszystkie znane egzemplarze są w jasnych odcieniach, kilkanaście (16 szt.) odbitek wykorzystano na specjalnych numerowanych "primaaprilisowych" kartach pocztowych, ocalało tylko kilka. | |
| 4 000 PLN | |
22213 |
1943 (?) Ucieczka do Egiptu, odbitka przepięknego artystycznego drzeworytu sztorcowego sporządzona przez nieznanego artystę według pierwowzoru autorstwa Stanisława Ostoi-Chrostowskiego z 1930 roku; wspaniały walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie kilka nieznacznych przebarwień). Nowodruk z oryginalnego klocka - wersja II - sporządzony w 2007 roku, sprzedawany jest na aukcjach grafik za ok 1000 zł. | |
| 3 000 PLN | |
22214 |
1943 karnet - zaproszenie na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" w dniu 14.VIII organizowanej przez Koło Techników Budowlanych i Drogowo-Wodnych, wykonane drzeworytem efektowne i rzadkie wydawnictwo w dobrym stanie zachowania (na okładkach niewielkie przebarwienia). | |
| 600 PLN | |
22215 |
1943 odbitka linorytu (?) o wymiarach 60x85 mm, przedstawiającego narciarza szusującego w dół stoku, odciśnięta w barwie oliwkowej; z pamiątek ppor.Tadeusza Jakubowskiego. | |
| 1 500 PLN | |
22216 |
1943 Matka Boska Ostrobramska - karta z suchym tłoczeniem jednostronnie barwiona, sygnowana ołówkiem p.d. z datą 1.VI.43 w karnecie ozdobionym suchymi tłoczeniami ze Znakiem Pancernym na odwrocie i datą 1.VI.43 - przed wojną był to dzień Święta Pułkowego oddziałów pancernych, ustanowiony dla upamiętnienia przybycia w 1919 do Polski z Francji 1 Pułku Czołgów; użyta symbolika może sugerować żołnierzy wydzielona kompania czołgów TK z garnizonu Wilno; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 2 000 PLN | |
22217 |
1943 (?) "ALLELUJA" - drzeworyt przedstawiający grupę harcerzy siedzących w kręgu przy płonącym ognisku, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "ZP"; dobry stan zachowania (ukośnie złamany prawy górny narożnik). | |
| 2 000 PLN | |
22218 |
1943 "15 Pułk Artylerii Lekkiej", drzeworyt - zaproszenie na nabożeństwo żałobne za poległych żołnierzy pułku, przedstawiający odznakę pułkową i herb Bydgoszczy na tle charakterystycznych budowli bydgoskich, autorstwa Zygmunta Pazdy, sygnowany monogramem "PZ", odbitka na papierze bibułkowym, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 1 600 PLN | |
22219 |
1943 karnet ozdobiony okolicznościową grafiką przedstawiającą orła w koronie, a na tle jego rozpostartych skrzydeł herby Wilna i Nowogródka (?), wewnątrz data "21 XII 1943"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 2 200 PLN | |
22220 |
| 500 PLN | |
22221 |
| 500 PLN | |
22222 |
1943 legitymacja odznaki honorowej "Związku Klubów Sportowych" Oficerskiego Obozu Jeńców IIC z numerem 76 wydana na nazwisko Czesław Puka, z podpisami prezydium Związku Klubów; dekoracyjna forma graficzna, na okładce wykonany drzeworytem artystyczny emblemat Związku, niepowtarzalna pamiątka w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 000 PLN | |
22223 |
1943 kartka z rzadko spotykana grafiką obozową na otwarcie wystawy "DOM MIESZKALNY" 14-VIII-43 zorganizowanej przez Koło Techników Budowlanych Drogowych i Wodnych z napisem POCZTÓWKA. | |
| 140 PLN VERKAUFT | |
22224 |
| 200 PLN | |
22225 |
| 200 PLN | |
22226 |
| 200 PLN | |