21388 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego na białym cienkim papierze - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, wczesny nieostry rytsunek, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIIIx3 P |
| 800 PLN | |
21389 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 200 PLN | |
21390 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.VIx1 |
| 100 PLN | |
21391 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczka opłaty o najwyższym nominale w serii 500 hal. w kolorze ciemnolila niekatalogowany na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Fragment rynku w Cieszynie" projektu Prof.J.Czajkowskiego, to odmiana II o większych wymiarach 40,5x23 mm, dodatkowo z błędem "kropka w cyfrze 0", zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.XIIx2 |
| 800 PLN | |
21392 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym o nietypowo ostrym rysunku - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.Xx1 |
| 240 PLN | |
21393 |
1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków. | |
| 90 PLN | |
21394 |
1920 Olsztyn, kartka z Allenstein (Olsztyna) wysłana 25.9.20 do Niemiec, opłata znaczkami niemieckimi, dziurka po archiwizacji, gwarancja. | |
| 25 PLN | |
21395 |
1920 Olsztyn, przekaz pocztowy z Lyck (Ełk) nadany 24.8.20 do Berlina, przekaz na formularzu niemieckim i opłacony niemieckimi znaczkami, po przekazaniu terenów plebiscytowych Niemcom 1 sierpnia 1920, rzadkie. | |
| 1 200 PLN | |
21396 |
1920 Olsztyn, kartka z Lyck (Ełk) do Niemiec, opłata niemieckimi znakami opłaty, gwarancja. | |
| 300 PLN | |
21397 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro). | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 500 PLN VERKAUFT | |
21398 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7A Mi.1-7B |
| 600 PLN | |
21399 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą. | Fi.1-7A |
| 260 PLN VERKAUFT | |
21400 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski. | Fi.1-7B Mi.1-7A |
| 1 600 PLN | |
21401 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.1A |
| 30 PLN VERKAUFT | |
21402 |
1921 znaczek wydania Korfantego. | Fi.2A |
| 20 PLN VERKAUFT | |
21403 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.2A |
| 30 PLN | |
21404 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.3A |
| 25 PLN | |
21405 |
1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty. | Fi.4A |
| 30 PLN VERKAUFT | |
21406 |
1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego. | Fi.6A |
| 20 PLN | |
21407 |
1921 kartka z Katowic do Niemiec. | Fi.18 |
| 25 PLN | |
21408 |
1921 Górny Śląsk - agencja pocztowa FRIEDRICHSGRÄTZ - Grodziec, datownik typu I, czytelnie odciśnięty na znaczku 20 3 - w dniu głosowania, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.19 |
| 120 PLN | |
21409 |
1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 40 fen - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze C154 (10.16) wysłany 1.4 do Kotulina z Gliwic, które w wyniku plebiscytu przyznane zostały stronie niemieckiej. | Fi.21 |
| 40 PLN | |
21410 |
1921 kartka z Gliwic do Niemiec. | Fi.22, 23, 24, Cp4 |
| 40 PLN | |
21411 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 200 PLN | |
21412 |
1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 900 PLN | |
21413 |
| 800 PLN | |
21414 |
1921 Górny Śląsk, seria stemplowana kasownikiem z Sohrau (żory). | Fi.30-40 |
| 500 PLN | |
21415 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, znaczek za 15 fen. z abklatschem, gwarancja Bruba, Schmutz. | Fi.31 |
| 150 PLN | |
21416 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana. | Fi.41-43 |
| 60 PLN | |
21417 |
1921 kartka z Leobschutz (Głubczyce) 20.3.21 do Niemiec. | Fi.Cp3, 15, 17 |
| 60 PLN | |
21418 |
1921 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 10.2 do Berlina z Hindenburg - Zabrze, które w wyniku plebiscytu przyznane zostało stronie niemieckiej. | Fi.Cp3, 18 |
| 60 PLN | |
21419 |
1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Cosel (Koźla) do Opola. | Fi.U13 |
| 60 PLN | |
21420 |
1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Ratibor (Racibórz) do Opola. | Fi.U13 |
| 60 PLN | |
21421 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta w czworoblokach. | |
| 450 PLN VERKAUFT | |
21422 |
| 160 PLN | |
21423 |
1922 Górny Śląsk, list firmowy z Kandrzin (Kendzierzyn) do Gliwic. | Fi.16 |
| 100 PLN | |
21424 |
1922 Górny Śląsk - AMBULANS WĄSKOTOROWY NR.1 relacji KIETRZ - PIETROWICE WIELKIE, datownik ambulansu ZUG 1 KATSCHER-GROSSPETERWITZ, czytelnie odciśnięty na znaczku za 2 mk; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 300 PLN | |
21425 |
1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego. | Fi.41-3 |
| 50 PLN | |
21426 |
1922 kartka z Laurahütte (Siemianowic) 2.3.22 do Niemiec. | Fi. Cp3, 16, 17 |
| 60 PLN | |
21427 |
1922 Górny Śląsk, list z urzędowy z Myslowitz (Mysłowic) do Opola, wszystkie znaczki z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.". | Fi.U12No |
| 120 PLN | |