Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 104. Oberschlesien

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
21388

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego na białym cienkim papierze - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, wczesny nieostry rytsunek, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx3 P
800 PLN
21389

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w kolorze błękitnoniebieskim na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.VIx1
200 PLN
21390

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 25 hal. w barwie błękitnoniebieskiej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Herb Śląska Cieszyńskiego" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.VIx1
100 PLN
21391

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczka opłaty o najwyższym nominale w serii 500 hal. w kolorze ciemnolila niekatalogowany na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Fragment rynku w Cieszynie" projektu Prof.J.Czajkowskiego, to odmiana II o większych wymiarach 40,5x23 mm, dodatkowo z błędem "kropka w cyfrze 0", zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.XIIx2
800 PLN
21392

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym o nietypowo ostrym rysunku - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Xx1
240 PLN
21393

1920 Górny Śląsk, zestaw znaczków urzędowych z błędami nadruków.


90 PLN
21394

1920 Olsztyn, kartka z Allenstein (Olsztyna) wysłana 25.9.20 do Niemiec, opłata znaczkami niemieckimi, dziurka po archiwizacji, gwarancja.


25 PLN
21395

1920 Olsztyn, przekaz pocztowy z Lyck (Ełk) nadany 24.8.20 do Berlina, przekaz na formularzu niemieckim i opłacony niemieckimi znaczkami, po przekazaniu terenów plebiscytowych Niemcom 1 sierpnia 1920, rzadkie.


1 200 PLN
21396

1920 Olsztyn, kartka z Lyck (Ełk) do Niemiec, opłata niemieckimi znakami opłaty, gwarancja.


300 PLN
21397

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
VERKAUFT
21398

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
21399

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-7A
260 PLN
VERKAUFT
21400

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
21401

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.1A
30 PLN
VERKAUFT
21402

1921 znaczek wydania Korfantego.

Fi.2A
20 PLN
VERKAUFT
21403

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.2A
30 PLN
21404

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.3A
25 PLN
21405

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek cięty.

Fi.4A
30 PLN
VERKAUFT
21406

1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego.

Fi.6A
20 PLN
21407

1921 kartka z Katowic do Niemiec.

Fi.18
25 PLN
21408

1921 Górny Śląsk - agencja pocztowa FRIEDRICHSGRÄTZ - Grodziec, datownik typu I, czytelnie odciśnięty na znaczku 20 3 - w dniu głosowania, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.19
120 PLN
21409

1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 40 fen - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze C154 (10.16) wysłany 1.4 do Kotulina z Gliwic, które w wyniku plebiscytu przyznane zostały stronie niemieckiej.

Fi.21
40 PLN
21410

1921 kartka z Gliwic do Niemiec.

Fi.22, 23, 24, Cp4
40 PLN
21411

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 200 PLN
21412

1921 Górny Śląsk, podstawowa seria wydania okolicznosciowego stemplowana na wycinkach, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
900 PLN
21413

1921 Górny Śląsk, seria wydania okolicznościowego z okazji plebiscytu, seria na wycinkach, znaczki do wycinków przyklejone podlepkami, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
800 PLN
21414

1921 Górny Śląsk, seria stemplowana kasownikiem z Sohrau (żory).

Fi.30-40
500 PLN
21415

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, znaczek za 15 fen. z abklatschem, gwarancja Bruba, Schmutz.

Fi.31
150 PLN
21416

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
21417

1921 kartka z Leobschutz (Głubczyce) 20.3.21 do Niemiec.

Fi.Cp3, 15, 17
60 PLN
21418

1921 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 10.2 do Berlina z Hindenburg - Zabrze, które w wyniku plebiscytu przyznane zostało stronie niemieckiej.

Fi.Cp3, 18
60 PLN
21419

1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Cosel (Koźla) do Opola.

Fi.U13
60 PLN
21420

1921 Górny Śląsk, list z urzędowy z Ratibor (Racibórz) do Opola.

Fi.U13
60 PLN
21421

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta w czworoblokach.


450 PLN
VERKAUFT
21422

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, seria cięta.


160 PLN
21423

1922 Górny Śląsk, list firmowy z Kandrzin (Kendzierzyn) do Gliwic.

Fi.16
100 PLN
21424

1922 Górny Śląsk - AMBULANS WĄSKOTOROWY NR.1 relacji KIETRZ - PIETROWICE WIELKIE, datownik ambulansu ZUG 1 KATSCHER-GROSSPETERWITZ, czytelnie odciśnięty na znaczku za 2 mk; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.27
300 PLN
21425

1922 Górny Śląsk, seria wydania przedrukowego.

Fi.41-3
50 PLN
21426

1922 kartka z Laurahütte (Siemianowic) 2.3.22 do Niemiec.

Fi. Cp3, 16, 17
60 PLN
21427

1922 Górny Śląsk, list z urzędowy z Myslowitz (Mysłowic) do Opola, wszystkie znaczki z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.".

Fi.U12No
120 PLN