21348 |
1920 Olsztyn, kartka z Lötzen (Giżycko) do Niemiec. | Fi.20 |
| 120 PLN | |
21349 |
1920 Olsztyn, pobraniowy list wartościowy z Ortelburga (Szczytno) Niemiec, na odwrocie prywatne pieczecie lakowe i stempel odbiorczy. | Fi.20, 22, 23 |
| 300 PLN | |
21350 |
1920 Olsztyn, przekaz pocztowy z Sorquitten (Sorkwity) nadany 18.8.20 do Niemiec, przekaz na formularzu niemieckim i opłacony znaczkiem na rzadkim formularzu plebiscytowym, po przekazaniu terenów plebiscytowych Niemcom 1 sierpnia 1920, rzadkie. | Fi.20, Cpt3 |
| 1 200 PLN | |
21351 |
1920 list firmowy z Bytomia 29.11.20 do Chorzowa. | Fi.21 |
| 80 PLN | |
21352 |
1920 Olsztyn, list wartościowy z Bischofsburg (Biskupiec) do Niemiec, mieszana frankatura ze znaczkiem niemieckim, na odwrocie ślady po pieczęciach lakowych, koperta złamana, fotoatest. | Fi.22 Mi.86 |
| 1 200 PLN | |
21353 |
1920 Olsztyn, list wartościowy z Ortelsburg (Szczytno) do Niemiec, na odwrocie ślady po pieczęciach lakowych i stempel odbiorczy, fotoatest. | Fi.22 |
| 450 PLN | |
21354 |
1920 Olsztyn, znaczek w kolorach niebieskozielonym i czarnym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.23b |
| 100 PLN | |
21355 |
1920 Kwidzyn, podstawowa seria wydania przedrukowego. | Fi.26-9 |
| 220 PLN | |
21356 |
1920 Kwidzyn, seria wydania przedrukowego. | Fi.26-9 |
| 220 PLN | |
21357 |
1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana na wycinkach. | Fi.26-29 |
| 160 PLN | |
21358 |
1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | Fi.26c |
| 250 PLN | |
21359 |
1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-). | Fi.Cp2 |
| 30 PLN | |
21360 |
1920 Olsztyn, całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp2 |
| 90 PLN | |
21361 |
1920 Olsztyn, kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Allenstein - Lyck (Olsztyn - Ełk) do Niemiec, gwarancja. | Fi.Cp3 |
| 350 PLN | |
21362 |
1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 7.9.1921 z miejscowości Królewska Huta (Königshütte) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do Katowic. | Fi.Cp3, 17 |
| 60 PLN | |
21363 |
1920 Olsztyn, całostka. | Fi.Cp6 |
| 40 PLN | |
21364 |
1920 Olsztyn, całostka z opłaconą odpowiedzią. | Fi.Cp7 |
| 120 PLN | |
21365 |
1920 Olsztyn, całostka. | Fi.Cp8 |
| 40 PLN | |
21366 |
1920 Olsztyn, przekaz pocztowy. | Fi.Cpt3 |
| 100 PLN | |
21367 |
1920 Olsztyn, przekaz pocztowy. | Fi.Cpt4 |
| 80 PLN | |
21368 |
1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski. | Fi.I-V Mi.II-VI |
| 2 000 PLN | |
21369 |
1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski. | Fi.I-V |
| 2 000 PLN | |
21370 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, na papierze białym gładkim średnim, w ładnym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk. | Fi.IDx1 |
| 240 PLN | |
21371 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IIDx2 |
| 240 PLN | |
21372 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIGx1 |
| 160 PLN | |
21373 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, narożna parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki na papierze białym gładkim średnim; na szerokim marginesie stempel zakładu przygotowującego klisze do druku. | Fi.IIIx1 |
| 1 000 PLN | |
21374 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach czarnobrunatnym i czerwonym - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki na białym gładkim średnim papierze, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIIx1 |
| 360 PLN | |
21375 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze jasnozielonym niekatalogowany na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze i wyraźniej drukowane szeryfy, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IIx1 |
| 240 PLN | |
21376 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz. | Fi.IIx1 |
| 200 PLN | |
21377 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IIx1 |
| 100 PLN | |
21378 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach", gwarancja Wiatrowski. | Fi.IIx1 |
| 200 PLN | |
21379 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja. | Fi.IVx1 |
| 200 PLN | |
21380 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.IVx1 |
| 100 PLN | |
21381 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na białym cienkim papierze, wczesny nieostry rytsunek, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.IVx3 P |
| 600 PLN | |
21382 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.Ix1 |
| 160 PLN | |
21383 |
1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina. | Fi.U4 |
| 50 PLN | |
21384 |
1920 Górny Śląsk, list z urzędowy z urzędu skarbowego w Gliwicach do Niemiec, znaczki z przesuniętym w poziomie nadrukiem "C.G.H.S.". | Fi.U11 |
| 75 PLN | |
21385 |
1920 Górny Śląsk, list urzędowy z Urzędu Aprowizacyjnego w Opolu do Królewskiej Huty. | Fi.U13 |
| 75 PLN | |
21386 |
1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina, znaczek urzędowy z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.", gwarancja. | Fi.U19No |
| 200 PLN | |
21387 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze jasnobrunatnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | Fi.VIIIx2 |
| 480 PLN | |