Die neu Auktion wird bald beginnen

Auctionen 104. Oberschlesien

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
21348

1920 Olsztyn, kartka z Lötzen (Giżycko) do Niemiec.

Fi.20
120 PLN
21349

1920 Olsztyn, pobraniowy list wartościowy z Ortelburga (Szczytno) Niemiec, na odwrocie prywatne pieczecie lakowe i stempel odbiorczy.

Fi.20, 22, 23
300 PLN
21350

1920 Olsztyn, przekaz pocztowy z Sorquitten (Sorkwity) nadany 18.8.20 do Niemiec, przekaz na formularzu niemieckim i opłacony znaczkiem na rzadkim formularzu plebiscytowym, po przekazaniu terenów plebiscytowych Niemcom 1 sierpnia 1920, rzadkie.

Fi.20, Cpt3
1 200 PLN
21351

1920 list firmowy z Bytomia 29.11.20 do Chorzowa.

Fi.21
80 PLN
21352

1920 Olsztyn, list wartościowy z Bischofsburg (Biskupiec) do Niemiec, mieszana frankatura ze znaczkiem niemieckim, na odwrocie ślady po pieczęciach lakowych, koperta złamana, fotoatest.

Fi.22
Mi.86
1 200 PLN
21353

1920 Olsztyn, list wartościowy z Ortelsburg (Szczytno) do Niemiec, na odwrocie ślady po pieczęciach lakowych i stempel odbiorczy, fotoatest.

Fi.22
450 PLN
21354

1920 Olsztyn, znaczek w kolorach niebieskozielonym i czarnym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.23b
100 PLN
21355

1920 Kwidzyn, podstawowa seria wydania przedrukowego.

Fi.26-9
220 PLN
21356

1920 Kwidzyn, seria wydania przedrukowego.

Fi.26-9
220 PLN
21357

1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana na wycinkach.

Fi.26-29
160 PLN
21358

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
21359

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
21360

1920 Olsztyn, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp2
90 PLN
21361

1920 Olsztyn, kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Allenstein - Lyck (Olsztyn - Ełk) do Niemiec, gwarancja.

Fi.Cp3
350 PLN
21362

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 7.9.1921 z miejscowości Królewska Huta (Königshütte) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do Katowic.

Fi.Cp3, 17
60 PLN
21363

1920 Olsztyn, całostka.

Fi.Cp6
40 PLN
21364

1920 Olsztyn, całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp7
120 PLN
21365

1920 Olsztyn, całostka.

Fi.Cp8
40 PLN
21366

1920 Olsztyn, przekaz pocztowy.

Fi.Cpt3
100 PLN
21367

1920 Olsztyn, przekaz pocztowy.

Fi.Cpt4
80 PLN
21368

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
21369

1920 Olsztyn, komplet znaczków z nadrukami nie dopuszczonymi do obiegu, wszystkie znaczki z dolnym marginesem w pięknym stanie, nakład znaczków po 500 sztuk, fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
2 000 PLN
21370

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, na papierze białym gładkim średnim, w ładnym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.IDx1
240 PLN
21371

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIDx2
240 PLN
21372

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx1
160 PLN
21373

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, narożna parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki na papierze białym gładkim średnim; na szerokim marginesie stempel zakładu przygotowującego klisze do druku.

Fi.IIIx1
1 000 PLN
21374

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach czarnobrunatnym i czerwonym - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki na białym gładkim średnim papierze, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
360 PLN
21375

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze jasnozielonym niekatalogowany na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze i wyraźniej drukowane szeryfy, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
240 PLN
21376

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu prof. W.Zarzyckiego, gwarancja Schmutz.

Fi.IIx1
200 PLN
21377

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w barwie ciemnozielonej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościół w Komorowicach" projektu Prof. W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIx1
100 PLN
21378

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. niekatalogowany w kolorze zielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach", gwarancja Wiatrowski.

Fi.IIx1
200 PLN
21379

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, gwarancja.

Fi.IVx1
200 PLN
21380

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w barwie czarnobrunatnej na papierze białym gładkim średnim - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu prof. J.Bukowskiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IVx1
100 PLN
21381

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na białym cienkim papierze, wczesny nieostry rytsunek, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVx3 P
600 PLN
21382

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix1
160 PLN
21383

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina.

Fi.U4
50 PLN
21384

1920 Górny Śląsk, list z urzędowy z urzędu skarbowego w Gliwicach do Niemiec, znaczki z przesuniętym w poziomie nadrukiem "C.G.H.S.".

Fi.U11
75 PLN
21385

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z Urzędu Aprowizacyjnego w Opolu do Królewskiej Huty.

Fi.U13
75 PLN
21386

1920 Górny Śląsk, list urzędowy z sądu w Opolu do Berlina, znaczek urzędowy z odwróconym nadrukiem "C.G.H.S.", gwarancja.

Fi.U19No
200 PLN
21387

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze jasnobrunatnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx2
480 PLN