Die Auktion endet am 06.05.2024
Die Auktion endet in:

Auctionen 103. Überdruckausgaben 1918-1919

Seite:
Poz# Bilder Beschreibung Katalog Features Aktueller Preis
10568

1918 drugie wydanie lubelskie, makulaturowa parka zabrudzona farbą drukarską, bardzo duża podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
10569

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak kropki po HAL", ciężkie podlepki, gwarancja Mikstein.

Fi.27aNo B5
Mi.24K
200 PLN
10570

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
10571

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.28
Mi.27
160 PLN
10572

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
400 PLN
10573

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
10574

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
10575

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem odwróconym, dodatkowo prawy z błędem na poz.10 "brak liter ZTA" (Fi.9750.-), piękny stan, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.28 No B9
Mi.27 
5 800 PLN
10576

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
1 000 PLN
10577

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym w pięknym stanie, katalog Fischer 7.800,- zł, gwarancja Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K 
4 500 PLN
10578

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.28No B11
Mi.27K 
600 PLN
10579

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
10580

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, gwarancja Jendroszek.

Fi.29
Mi.28
120 PLN
10581

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 90 hal. ze znacznie przesuniętym w górę nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.29
Mi.28
40 PLN
10582

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
10583

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal., dość rzadki z nadrukiem odwróconym (Fi.600.-), poza widocznym na skanie małym przebarwieniem w lewym górnym rogu w ładnym stanie, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.29 No
Mi.28 
500 PLN
10584

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, dodatkowo z błędem na poz.8 "brak lewego poziomego ramienia litery T" (Fi.900.-), gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29 No B11
Mi.28
900 PLN
10585

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
75 PLN
10586

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
10587

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
10588

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
10589

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą ze znanym od lat, ale dotąd niekatalogowanym błędem na poz. 7 "podstawa i nóżka litery P w POCZTA skośnie ścięte", piękny stan; gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.30 B
Mi.29
10 000 PLN
10590

1919 wydanie krakowskie - "cienkie Z", inspirowany filatelistycznie list nadany w Krakowie przez kierownika ekonomatu pocztowego Józefa Mullera na adres firmy filatelistycznej Fischer we Wiedniu; opłacony został - może przypadkowo, ale absolutnie wyjątkowo, zgodnie z prowizoryczną taryfą pocztową na listy zagraniczne: obowiązywała ona od drugiej połowy stycznia do 25 lutego i z wyłączeniem krajów sąsiednich wynosiła zgodnie z ustaleniami prof. J.Auleytnera 50 hal.; list opłacono 51 hal. wyłącznie znaczkami z błędem "cienkie Z" - za 3, 6, 12 i 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z poz.4, a za 5 i 10 hal. z poz.5; znaczki za 3, 5 i 10 hal. nie występują na niefilatelistycznej korespondencji i oferowany list jest najciekawszym znanym ich użyciem, same znaczki luzem (Fi.6040.-)

Fi.30-35 B1
Mi.29-34 
8 000 PLN
10591

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 620 PLN
VERKAUFT
10592

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięte S i pęknięte K", maleńki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski.

Fi.31 B
Mi.30 
3 000 PLN
10593

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
10594

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
10595

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
150 PLN
10596

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 32, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
10597

1919 wydanie krakowskie, wycinek z listu opłaconego dwoma znaczkami za 25/80 hal. w tym jednym z odwróconym nadrukiem oraz znaczkiem za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.19, wszystkie znaczki unieważnione unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19, każdy znaczek gwarancja Mikstein.

Fi.32I, 38, 38 No
Mi.31, 48 
800 PLN
10598

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
10599

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
VERKAUFT
10600

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
10601

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
10602

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
10603

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN
10604

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
10605

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
10606

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIE poz. 23, lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany WITKOWSKI, gwarancja Bruba, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31 
360 PLN
10607

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.68 (Fi.1600.-), piękny stan, sygnowany Michel, ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.33
Mi.34
1 440 PLN
VERKAUFT