29192 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki skasowane okolicznościowo 10.V na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego z terenu wystawy, usterka nadruku na znaczku za 15 fen "brak górnego szeryfa I", zwraca uwagę erka o numerze 16623!!! (por. Filatelista 5/2006 s.231). | Fi.104-6B Mi.120-22A |
| 80 PLN | |
29193 |
1919 list polecony wysłany z I Wystawy marek w Warszawie do Włocławka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.104-6B, Ck6 |
| 60 PLN | |
29194 |
1919 I Polska Wystawa Marek, okolicznościowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona wysłana 5.V, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, wpisana ręcznie litera R z numerem 3459, doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001). | Fi.104B, 105B Mi.120A, 121A |
| 60 PLN | |
29195 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 15+5 f. z błędem na poz.92 "brak obu szeryfów w I", gwarancja Krawczyk. | Fi.104B B Mi.120A |
| 20 PLN | |
29196 |
1919 I Polska Wystawa Marek GRUBA I - UNIKAT, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.99, walor o nakładzie jedynie 100 sztuk, tylko na dwu pozycjach występuje odmiana rzymskiej cyfry w postaci "bardzo gruba I", drugi egzemplarz pozostaje nieznany; po prawej dla porównania skan cyfry I zwykłej grubości; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch dolnych rzędach (20 szt.) nadruk jest na właściwej wysokości, w miarę centralnie na środku rysunku znaczka; w innych jest znacznie poprzesuwany, fotoatest, gwarancja i opis pozycji w arkuszu Schmutz. | Fi.106IA B5 Mi.122By1 |
| 10 000 PLN | |
29197 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria bez "małego Trąbczyńskiego" na miejscowym liście poleconym z Warszawy. | Fi.107-9, 111-3 Mi.123-5, 127-9 |
| 50 PLN | |
29198 |
1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.107-13 Mi.123-29 |
| 20 PLN | |
29199 |
1919 SUWAŁKI, znaczek na wycinku unieważniony kasownikiem prowizorycznym Suwałk. | Fi.108 |
| 25 PLN | |
29200 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, dwie próby znaczka za 20 fen. rzadsza zwykła brązowa na białym papierze i popularniejsza, choć niekatalogowana jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie w środku, a trzecie mocno skośnie przesunięte, gwarancja Schmutz. | Fi.109 P3, P4 Dpt Mi.125 |
| 280 PLN | |
29201 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej próby; do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych, będącej etapem budowy formy typograficznej, doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17x20 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło pomniejszenie wzoru na prawym bocznym marginesie do rozmiarów 7,4x8,5 mm.; jest on w bardzo dobrym stanie zachowania, posiada oryginalną gumę bez podlepek, ani ich śladu, górny fragment marginesu wzmocniony podlepkami, fotoatest. | Fi.110 P Mi.126 |
| 4 000 PLN | |
29202 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.880.-), co niespotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.110 P3 Mi.126 |
| 1 200 PLN | |
29203 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen. o potrójnym druku - na pierwszej dwa bicia blisko siebie wyżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w dół, na drugiej dwa bicia blisko siebie niżej, a trzecie mocno skośnie przesunięte w górę, bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz. | Fi.110 P4 Dpt Mi.126 |
| 240 PLN | |
29204 |
1919 ŻYCHLIN - Sejm Ustawodawczy, znaczek za 50 f. z rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Żychlina, gwarancja i opis. | Fi.112 Mi.128 |
| 100 PLN | |
29205 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa próba z podwójnym drukiem, ładny egzemplarz podwójna gwarancja Berbeka. | Fi.112P2 Mi.128DD |
| 170 PLN | |
29206 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, parka marginesowych znaczków za 1 mk. w kolorze fioletowym ze znacznie przesuniętą w dół perforacją, co unikalne, tylko na jednym poziomie - górny znaczek jest bardzo szeroki, a dolny wąski, rzadsze niż jednostronnie cięty znaczek, parka zachowana w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, gwarancja i piękny opis Schmutz. | Fi.113 MK3 Mi.129 |
| 600 PLN | |
29207 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowa próba znaczka za 1 mk., na odwrocie druk podwójny tej próby, co ciekawe przesunięty w pionie o jeden rząd w dół, liniowany margines jednego druku na górnym rzędzie znaczków drugiego, dotąd niekatalogowany, może być pewną odmianą próby P3, gwarancja Saliker. | Fi.113 P1 / 113 P2 Mi.129 |
| 400 PLN | |
29208 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba/makulatura niegumowana znaczka z drukiem dwustronnym, po jednej stronie podwójnym, gwarancja Schmutz. | Fi.113P3 Mi.129 |
| 330 PLN | |
29209 |
1919 DĄBIE, parka znaczków z obiegu pocztowego z niekatalogowanym kasownikiem prowizorycznym z Dąbia. | Fi.114 |
| 180 PLN | |
29210 |
1919 znaczki stemplowane kasownikiem Glinnika Maryampolskiego. | Fi.114 |
| 50 PLN | |
29211 |
1919 ZAWIERCIE - wydanie warszawskie; karta za 15/7½ fen wysłana z Zawiercia do Warszawy, znak unieważniony stemplem prowizorycznym, pełna treść; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1I |
| 300 PLN | |
29212 |
1919 kartka na odpowiedź wysłana 27.3.19 do Braknitz koło Budzynia, rzadki stempel cenzury wojskowej z Budzynia "Cenzura", gwarancja. | Fi.Cp3B |
| 700 PLN | |
29213 |
1919 kartka z Dąbrowy21.7.19 do Monachium, stempel cenzury zagranicznej przy MSZ w Warszawie. | Fi.Cp14IIx |
| 60 PLN | |
29214 |
1919 KUTNO - karta pocztowa wysłana z Kutna do Warszawy, znak opłaty unieważniony rzadkim stemplem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp24 |
| 500 PLN | |
29215 |
1919 KUTNO, kartka z Kutna do Warszawy, prowizoryczny kasownik Kutna w kolorze czarnym, gwarancja. | Fi.Cp24 |
| 360 PLN | |
29216 |
1919 kartka z Chyrowa (dzisiaj na Ukrainie) 31.8.19 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie i Krakowie "K8". | Fi.Cp25 |
| 80 PLN | |
29218 |
1919 prekursory, kartka z Jarosławia do Przemyśla na dana 1.01.19 opłacona znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20 stycznia 1919. | |
| 100 PLN | |
29219 |
1919 "25.h.gotówką.L.ark." - czytelnie odciśnięty stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 23.II z Nowego Sącza do Krakowa, datownik z napisem niemieckim i polskim "NEU SANDEC 1 NOWY SĄCZ" z wyróżnikiem "c"; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 500 PLN VERKAUFT | |
29220 |
1919 kartka z Rzeszowa 30.1.19 do Święcan, opłata gotówkowa, w tym okresie w obiegu ograniczonym ze względu na nakład znaczki wydania krakowskiego, a znaczki wydania definitywnego były dopiero w dystrybucji do urzędów. | |
| 90 PLN | |
29221 |
1919 prekursory, OPASKA GAZETOWA wysłana z Poznania 27.6.19 do Lwowa opłacona niemieckim znaczkiem za 5 fen., niemiecki kasownik POSEN W, stempelek "Administracja Kuriera Poznańskiego", rzadkie. | |
| 300 PLN VERKAUFT | |
29222 |
1919 prekursory, kartka z Dębicy do Krakowa opłacona austriackimi znaczkami dopuszczonymi do obiegu do 20.1.19. | |
| 100 PLN | |
29223 |
1919 winieta wydawnictwa Towarzystwa szkoły Ludowej z podobizną Juliusza Słowackiego. | |
| 40 PLN | |
29224 |
1919 list z 8. pułku artylerii nadany w ambulansie pocztowym na trasie Białystok - Warszawa nr 107 (stempel z wyróżnikiem c) do Mogilan, na odwrocie stempel cenzury wojskowej i stempel odbiorczy z Mogielnicy, koperta patriotyczna. | |
| 600 PLN | |
29225 |
1919 Powstanie Wielkopolskie, list wysłany z Mogilna 8.2.19 do Brzeżan zwrócony nadawcy, rzadki stempel cenzury wojskowej z Mogilna "K". | |
| 1 000 PLN | |
29226 |
1919 list z Legnicy 12.8.19 do Zdun, stempel formacyjny "Preussiche Grenadier Regiment", rzadki stempel cenzury wojskowej w Ostrzeszowie "WOJSKOWA CENZURA OSTRZESZÓW". | |
| 300 PLN | |
29227 |
1919 przekaz paczkowy z Radomia nadany 24.2.19 do Sandomierza, opłata za przekaz znaczkiem austriackiej poczty polowej, opłata za blankiet znaczkiem opłaty skarbowej, opłaty doręczeniowe na odwrocie pobrane również znaczkami austriackimi. | |
| 450 PLN | |
29228 |
1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH", liczne podlepki. | |
| 90 PLN | |
29229 |
1919 seria znaczków kwestarskich "NA BIEDNYCH". | |
| 80 PLN | |
29230 |
1920 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Posen - Kreuz (Poznań - Krzyż Wielkopolski), osunięty numer ambulansu tylko napis ZUG. | Fi.76B, 77B, 79B |
| 500 PLN VERKAUFT | |
29231 |
1920 mieszana frankatura wydań definitywnego i dla Śląska Cieszyńskiego na liście z Bielska 14.12.20 do Niemiec, list opłacony według taryfy z 1.09.20 2,50 mk. w przeddzień wprowadzenia nowej znacząco wyższej taryfy, gwarancja. | Fi.77B, 88B, 97, SC4, SC5 |
| 300 PLN VERKAUFT | |
29232 |
1920 kartka polecona ze Lwowa 7.5.20 do Landskrony w Szwecji, pięknie odbity kasownik lwowskiej cenzury wojskowej "PRZEGLĄDANO / WOJSK. DOZÓR POCZT LWÓW 2", na odwrocie doklejone znaczki przeznaczone dla zbieracza w Szwecji, bardzo późne użycie całostki krakowskiej tej odmiany, opłata 5 hal powyżej taryfy pocztowej. | Fi.79B, 113, Cp16Ix |
| 120 PLN | |