1942 Polskie jednostki na Środkowym Wschodzie - Irak, list polecony do Szkocji wysłany 22.XI z poczty polowej 116 przydzielonej do 6 Dywizji Strzelców w Kirkuku, opłacony znaczkiem indyjskim unieważnionym datownikiem POCZTA POLOWA 116, stempelek polecenia z numerem 6 - pocztę uruchomiono 16.11 - zaledwie 6 dni wcześniej!!! zalepka cenzury "EXAMINED BY CENSOR A.F.W.3312" ostemplowana okrągłym fioletowym stempelkiem "CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR 55", zalepka cenzury brytyjskiej z godłem "OPENED BY CESOR" z sygnaturą "268 C" i ośmiokątny stempelek "PASSED DHC/29" odciśnięty dwukrotnie i jednowierszowy "DHC/159"; na odwrocie datownik tranzytowy indyjskiej poczty polowej "INDIAN SECTION BASE OFFICE NO.7 REG." z datą "25.NOV"; oferowana całość jest reprodukowana na stronie 107 w fundamentalnej pracy R.Wagnera dotyczącej poczt polowych II Korpusu; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Lot # 3057

Auction 97
Current price: 1 000 PLN
Catalog:
Category: WW2 military postage