1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, polecona karta pocztowa wysłana 22.XI z Żyrardowa na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stemple cenzur, w tym okrągłej Wehrmachtu, stempelki informacyjne polskich władz emigracyjnych na froncie - "Nie figuruje w kartotece/ Ref. Społ. Insp. Lotn." i na odwrocie: "D.J.W.W.B./ REFERAT R WOJSK/ SPRAWDZONO W KARTOTECE/ DNIA:" z dopisaną datą "11.5.44", "POLSKIKOMITET OPIEKI/ DELEGTURA w CALDAS DA RAINHA/ M.O.S. W./ LISTA N.º ... N.º" z dopisanymi numerami "30" i "17"; na froncie fragment doklejonej karteczki z nazwiskiem prawdziwego odbiorcy "st.sierż. Michała Gehrke" wraz z numerem kodowym jednostki "P90"; dekoracyjny walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki; bardzo dobry stan zachowania.

Lot # 3076

Auction 97
Current price: 500 PLN
Catalog:
Category: WW2 military postage