1863 około, list z miejscowości Ostrowy do Włocławka, czerwony dwuwierszowy rosyjsko-polski w ramce stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną ręcznie datą "10/9"; zwraca uwagę rzadko spotykany "firmowy" papier listu z wydrukowanymi na froncie: nazwą nadawcy "Od KOL.KOŚCIEL. Parafii Ewang.Augsb. Chodecz" i adnotacją "INTERES RZĄDOWY" zwalniającym korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; doskonały stan zachowania;
1866 około, list z miejscowości Ostrowy do Włocławka, czarny dwuwierszowy rosyjsko-polski w ramce stempel nadawczy typu VIIIB z dopisaną ręcznie datą "19/5"; bardzo rzadko spotykany dopisek "Interes Dzierżawy Gruntow poduchownych w.M.Ch" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie fragmenty pieczęci lakowych; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

Lot # 80

Auction 82
Current price: 300 PLN
Catalog:
Category: Pre-stamp period