1803 nieznany list kapitana w służbie republiki francuskiej na San Domingo na Haiti do angielskiego admirała i dowódcy sił marynarki angielskiej na Jamajce, list datowany Spanish Town 7 X 1803, autograf F. Żymirski. Franciszek Żymirski (1779-1831), oficer napoleoński, późniejszy generał dywizji Wojsk Polskich Królestwa Kongresowego i dowódca 2 Dywizji Piechoty, poległy w bitwie pod Olszynką Grochowską. Bardzo ciekawa treść, doskonały stan zachowania, unikalny dokument o wartości historycznej.

Lot # 3

Auction 77
Current price: 6 000 PLN
Catalog:
Category: Pre-stamp period