1860 Królestwo Polskie - "POTRZASKANA KLISZA"; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym; klisza niebieska z kilkoma błędami na poz.31: "mocno zdeformowana lewa ramka", "skośne pęknięcie niebieskiego owalu najlepiej widoczne pod koroną i pod twardym znakiem napisu ЗА ЛОТЪ", "pęknięcie korony po prawej" i "pęknięcia dolnej ramki"; skośne pęknięcia przechodziły także na sąsiednie znaczki, ale ten z pozycji 31 jest najbardziej potrzaskanym znaczkiem w całym arkuszu; zachował ładne żywe barwy, poza małą prześwitką widoczną na odwrocie jest w bardzo dobrym stanie, ważny walor w eksponacie wystawowym polskiej jedynki; pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę na odwrocie, fotoatest ekspert A.I.E.P. C.Ceremuga.

Lot # 29458

Auction 66
Current price: 10 000 PLN
Catalog: Fi.1b B5, 10, 11
Category: Polish Kingdom