1919 Powstanie Wielkopolskie, list wysłany 17.12 z Gniezna do Gdańska, wyraźna odbitka, późno użytego stempelka cenzury powstańczej "Cenzura wojskowa Inowrocław"; dobry stan zachowania (koperta ofrankowana uszkodzonym znaczkiem, zmniejszona od góry, brak tylnej klapy).