1860 Królestwo Polskie - ŻARKI; koszulka listu z Żarek do Warszawy opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym o jasnych odcieniach; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 167 - Żarki, w ekspedycji pocztowej na trakcie z Częstochowy do Jędrzejowa, bardzo wysoki 7 stopień rzadkości w dziesięciopunktowej skali M.A.Bojanowicza; po prawej okrągły stempel nadawczy typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 22.8; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy typu IIIC z 23.8 i okrągły godzinnik 9/R; co ciekawe z Żarek wysłano jeden z najcenniejszych listów Królestwa Polskiego - opłacony połówką rosyjskiego znaczka za 20 kop.; piękny, zamaszystym pismem adresowany walor, pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę po prawej stronie; z atestu "Genuine in all respects, correctly franked. Very rare cancel" i "Superb & fresh condition", fotoatest ekspert AIEP C.Ceremuga.

Lot # 6928

Auction 63
Current price: 22 000 PLN
Catalog: Fi.1a
Category: Polish Kingdom