1860 Królestwo Polskie - JANÓW BIALSKI; koszulka listu z Janowa do Warszawy opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 56 - Janów, w ekspedycji pocztowej na krótkim bocznym trakcie z Białej do Janowa, przedłużonym później (w 1866 roku do Konstantywowa), wysoki 6 stopień rzadkości w dziesięciopunktowej skali M.A.Bojanowicza; po prawej jednowierszowy ramkowy stempel nadawczy typu IIB z ręcznie wpisaną datą 17.2; na odwrocie datownik odbiorczy Warszawy typu IIIC z 18.2 i kwadratowy godzinnik 3/P; piękny, czysty i wspaniale zachowany walor; pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego sygnaturę po prawej stronie; z atestu "Genuine in all respects" i "Superb & fresh condition", fotoatest ekspert AIEP C.Ceremuga.

Lot # 216

Auction 62
Current price: 22 000 PLN
Catalog: Fi.1ad
Category: Polish Kingdom