1864 Królestwo Polskie - SANDOMIERZ, list do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach ciemnoniebieskim i ciemnokarminowym - w niespotykanie intensywnym odcieniu, na cienkim, z dużą pewnością prześwitującym papierze - to końcowe fazy druku (7-8 nakład); klisza niebieska z błędem "uszkodzona zewnętrzna ramka lewego dolnego narożnika"; znaczek bardzo czytelnie unieważniono polskim kasownikiem numerowym 108 - Sandomierz; po prawej dwuwierszowy dwujęzyczny stempel nadawczy rzadkiego typu VIIIA z ręcznie wpisaną datą 2/11; na odwrocie datownik odbiorczy typu IIIC z 4/11; koszulka listu poziomo złamana, ale sam znaczek zachował się w bardzo dobrym stanie; pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

Lot # 7237

Auction 58
Current price: 22 000 PLN
Catalog: Fi.1bu
Category: Polish Kingdom