1860 Królestwo Polskie - ZAWIERCIE, list do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach ciemnoniebieskim i różowym - środek z charakterystycznymi dla II nakładu białymi punktami wewnątrz tarczy, na tak cienkim papierze, że rysunek prześwituje niemal przez koszulkę listu; klisza niebieska o nietypowym odcieniu i z błędem "przerwa w zewnętrznej ramce lewego dolnego narożnika"; znaczek bardzo czytelnie unieważniono polskim kasownikiem numerowym 172 - Zawiercie; obok okrągły stempel nadawczy rzadszego typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 30/11; na odwrocie datownik odbiorczy typu IIIC z 1/12 - jego negatywowa odbitka z innego listu widoczna na froncie; zarówno koszulka listu (choć lekko zgięta) jak i znaczek (lekko zmarszczony przy naklejaniu) zachowały się w bardzo dobrym stanie - lepszym niż inne znane; pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej na dole, fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

Lot # 7226

Auction 58
Current price: 28 000 PLN
Catalog: Fi.1ba(u)
Category: Polish Kingdom