1950 "uszkodzone litery RO" - odmiana nadruku "groszy" typu 3 powstała w urzędzie pocztowym Kielce 1, gumowa część stempelka do przedruku znaczków, odpadała, więc przytwierdzono ją gwoździem wbitym pomiędzy literami R i O napisu GROSZY; list wysłany 10.12 do Warszawy; bardzo dobry stan zachowania; odmiana opisana w PZP t.II s.419; gwarancja Krawczyk.

Lot # 32393

Auction 56
Current price: 200 PLN
Catalog: Fi.537
Mi.675
Category: Communist Poland 1945-1952