1919 Powstanie Wielkopolskie, list wysłany 17.XII z Gniezna do Gdańska, (znaczek uszkodzony, nie zakwestionowany przez Pocztę), wyraźna odbitka, późno użytego stempelka cenzury powstańczej "Cenzura wojskowa Inowrocław"; dobry stan zachowania (koperta zmniejszona od góry, brak tylnej klapy).