1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, zagraniczna karta pocztowa datowana 7.VI, wysłana z Warszawy do Lisbony, znaczek z niejasnych przyczyn, nie został skasowany, unieważniono go dopiero 29.VIII wirnikiem w Portugalii; stempelek cenzury wojskowej 1264; zwraca uwagę adres odbiorcy, jest to tzw "adres konspiracyjny" - w czasie wojny służący do wymiany wiadomości między rodzinami w okupowanym kraju, a wojskiem w Anglii, a także miejscem z którego wysyłano do Polski paczki żywnościowe; hipotezę tę potwierdza zarówno stempelek cenzury brytyjskiej! jak i treść kartki; bardzo ciekawy dokument w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji W.Grabowskiego; gwarancja Schmutz.

Lot # 11254

Auction 34
Current price: 400 PLN
Catalog: Fi.358
Mi.391
Category: Communist Poland 1945-1952