1941 Oflag IIB -
intarsjowana plakieta (95x125mm) przedstawiająca marszałka Józefa Piłsudskiego z napisem na odwrocie "I NAGRODA DLA POR. BRONISŁAWA MURSZEWSKIEGO ZA BIEG 100 M W KLASIE JUN. 1941 ARNSWLDE"; bardzo dobry stan zachowania - niewielki ubytek na froncie (lewy dolny narożnik);
Głównym propagatorem sportu w obozie był dwukrotny olimpijczyk, dziennikarz sportowy ppor. Zygmunt Weiss, działał również reprezentant Polski na olimpiadzie w Amsterdamie ppor. Henryk Niezabitowski (wioślarz); dzięki hali sportowej i dużemu placowi apelowemu były tu dogodne warunki do uprawiania różnych dyscyplin (gier zespołowych, zapasów, lekkoatletyki, boksu, tenisa), działały kluby: "Warta", "Wisła", "Pogoń", ŁKS, które liczyły około 700 członków, 300 oficerów uprawiało sport indywidualnie; prowadzono rozgrywki ligowe, funkcjonował totalizator piłkarski (płacono papierosami), istniała poradnia sportowa, którą prowadził były lekarz AWF mjr dr Rettinger.
Wysoki poziom sportowy zaowocował, po przeniesieniu jeńców do obozu Gross Born IID, organizacją olimpiady obozowej w Roku Olimpijskim 1944.