1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta wysłana z Warszawy na "adres konspiracyjny" w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla żołnierza w Anglii; stemple cenzur, na odwrocie stempel "POLSKI KOMITET OPIEKI / DELEGTURA w CALDAS DA RAINHA / M.O.S. W. / LISTA N.º ... N.º" z dopisanymi numerami, walor o bardzo ładnie udokumentowanym obiegu na każdym etapie wędrówki przesyłki, dobry stan zachowania.

Lot # 45378

Auction 111
Current price: 180 PLN
Catalog:
Category: WW2 military postage