1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, POCZTA POLOWA 135 - DRUGI DZIEŃ FUNKCJONOWANIA, list lotniczy nadany w otwartej 10.XII Poczcie Polowej 135, która rekwizyty pocztowe otrzymała w dniu 13.XII, ofrankowany znaczkami egipskimi unieważnionymi datownikiem POCZTA POLOWA 135, wysłany 14.XII z El.Qassasin do Nowego Jorku, okrągły fioletowy stempelek cenzury "CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR 107", zalepka cenzury "EXAMINED BY BASE CENSOR A.F.W.3312" z sygnaturą "444/PP&TJ;/J 3000000 11/41" i dwa okrągłe fioletowe stempelki "DEPUTY CHIEF FIELD CENSOR"; na odwrocie stempelek brytyjskiej poczty polowej w Kairze "BASE ARMY POST OFFICE 4" z datą "29 DE" (29.XII), a także fioletowy okrągły z liczbą 37 i sygnaturą stempelek cenzora brytyjskiego; czarny dwuobrączkowy z literą "M" stempel cenzury egipskiej i rzadko spotykany stempel wirnikowy "EGYPT POSTAGE PREPAID" z datą 17.DE (17.XII); zalepka samoprzylepna cenzury amerykańskie z numerem "8167"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Lot # 45370

Auction 111
Current price: 800 PLN
Catalog:
Category: WW2 military postage