1943 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, POLSKA POCZTA POLOWA Nr.2 - datownik Poczty Polowej nr.2 przeznaczonej dla obsługi 1 Dywizji Pancernej gen.Maczka nieznany do tej pory z oryginalnego użycia - list lotniczy ze sztabu 3 Dywizji Strzelców Karpackich w miejscowości Altun Kopru w Iraku wysłany 1.IV do żołnierza 14 Pułku Kawalerii Pancernej (oznaczenie kodowe 260/35) w Szkocji, opłacony znaczkami indyjskimi unieważnionymi datownikiem POCZTA POLOWA 111A, okrągły fioletowy stempelek cenzury CENZUROWANO EXAMINED BY CENSOR 111", zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 1761 P.C.90." z sygnaturą 51-1473-G.W.D.; na froncie datownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.2 POLISH FIELD POST OFFICE No.2" z datą "11 JUN 1943" ładnie odciśnięty w kolorze zielonym; został on wprowadzony w maju 1943 i wycofany po dwóch miesiącach, do tej pory znany wyłącznie z odbitek grzecznościowych; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Lot # 45368

Auction 111
Current price: 2 000 PLN
Catalog:
Category: WW2 military postage