1946 wydanie lotnicze - samolot nad Warszawą, 5 zł zielonoszaroczarny błyszczący o rysunku kontrastowym na szarożółtawym drzewnym, niejednolitym - z siatką włókien papierze o grubości 0,09 mm (odmiana Ify5 - według artykułu p.L.Schmutza "Filatelista" 5/2018 Wydanie z 1946 roku na przesyłki lotnicze Fi.nr 395-400), ząbkowanie ZL 11:10¾ o małych otworach perforacyjnych (A), czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.I. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, błąd na lewym górnym znaczku "plamka pod literami PO w POCZTA i niedodruk lewego obramowania" na poz.81 i lewym dolnym "niedodruk lewego obramowania" na poz.91; czyste; bardzo dobry stan zachowania.

Lot # 47451

Auction 111
Current price: 450 PLN
Catalog: Fi.395Icy1 B11 + B
Mi.428
Category: Communist Poland 1945-1952