1948 walka z gruźlicą, komplet dziesięciu serii w parkach pionowych skasowanych 27.12 w Skoczowie na 20 (z kompletu 22) ilustrowanych całostkach ze znakiem opłaty trzy walczące orły, w tym na dwóch rzadkich z podobiznami Wojciecha Bogusławskiego i Józefa Chełmońskiego, jak podaje podręcznik Polskie Znaki Pocztowe: "W arkuszu drukarskim wszystkie karty powtarzają się dwukrotnie oprócz kart z portretami W.Bogusławskiego i J.Chełmońskiego [...].", czyli ich nakład jest o połowę mniejszy od pozostałych; niecodzienna kombinacja; bardzo dobry/dobry stan zachowania.

Lot # 5368

Auction 102
Current price: 1 200 PLN
Catalog: Fi.485-88Pw, Cp106
Mi.511-14 Zf
Category: Communist Poland 1945-1952