1860 Królestwo Polskie, list z Warszawy do Annopola przez Brześć Litewski i Kobryń opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach jasnoniebieskim i różowym; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; co ciekawe znaczek jest zdeformowany w sposób typowy dla uszkodzeń narożników formy, od góry po prawej zewnętrzna ramka jest wyraźnie zagięta ku dołowi, co spowodowało zgięcie prawego narożnika na zewnątrz; znaczek jest zachowany w bardzo dobrym stanie z pełną perforacją, koperta nosi ślady użycia pocztowego i brak jej klapy, obok znaczka sygnatura wielkiego eksperta amerykańskiego Herberta Blocha, gwarancja.

Lot # 27548

Auction 100
Current price: 8 000 PLN
Catalog: Fi.1a
Category: Polish Kingdom