Lot # 26666
Close:
Start price: 4500
Current price: 3700
Number of bids: 1 (Bid history)
Catalog: Mi.1b
Fi.1bb
Category: Polish Kingdom

1860 pierwszy polski znaczek w barwach ciemnoniebieskiej i karminowej unieważniony czterobrączkowym kasownikiem głównego urzędu pocztowego w Warszawie na dużym fragmencie obwoluty listu z Warszawy do Nowej Aleksandrii, znaczek posiada bardzo ciekawą usterkę w postaci pękniętej niebieskiej kliszy w lewej górnej części otoku z płaszczem heraldycznym, pęknięcia i uszkodzenia kliszy są niezmiernie rzadkie i ciekawe ze względu na nieodwracalny charakter uszkodzenia możliwy tylko do usunięcia przez wymianę kliszy, bardzo dobry stan zachowania.
Photo