1943 WĘGRY-TURCJA-IRAK list polecony z obozu internowanych Eger na Węgrzech wysłany na "adres konspiracyjny" w Istambule, tureckie datowniki odbiorcze ISTAMBUL i BEYOGLU z 13.3, pocztą dyplomatyczną przesyłkę dostarczono na Bliski Wschód, okrągły stempelek "118" brytyjskiej cenzury w Bagdadzie, która przekazała ją Głównej Poczcie Polowej 101, tu dopisano adres prawdziwego odbiorcy "por.Domański Jan 58 Redakcja P.P.112" i poddano ją cenzurze: zalepka "OCENZUROWANO OPENED BY CENSOR" o sygnaturze "1619/2/GHQP/10-42." z fioletowym stempelkiem "55"; omyłkowo skierowano list do jednostki 107 (1 Pułk Artylerii Lekkiej), skąd odesłano go 24.V za pośrednictwem Poczty Polowej 121 z adnotacją "Zwrócić Gł.P.P. 101 List nie dotyczy reflektanta w 107", ostatecznie przesyłkę dosłano do Biura Historycznego przy Dowództwie Bazy i Etapów; wspaniały walor o niezwykle skomplikowanym, bardzo ładnie udokumentowanym, obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.

Lot # 19225

Auction 79
Current price: 800 PLN
Catalog:
Category: WW2 military postage

Number of bids: 1 Bid history