1862 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowym w odcieniach jasnych na liście z Kalisza do Pawyrwicia (dziś Pavirvytės niedaleko Możejek na terenie Litwy), znaczek stemplowany kasownikiem numerowym Kalisza nr 191, dwujęzyczny datownik Kalisza z datą nadania 26/10, znaczek posiada bardzo ciekawą usterkę w postaci pionowego pęknięcia kliszy czerwonej w obrębie owalu z orłem, list z tym znaczkiem był prezentowany w artykule M. Miszczaka w Filatelistyce nr 1-2 z 2000 roku i wymieniony jako "uszkodzona czerwona tarcza z orłem" w rozdziale usterek druku dla barwy czerwonej, na froncie stempel odbiorczy z Telsz, list ciekawie zaadresowany z opisem drogi pocztowej, ciekawy i unikalny walor z kolekcji M.Miszczaka, która uzyskała Grand Prix na Światowej wystawie Filatelistycznej POLSKA 93 w Poznaniu, doskonały stan zachowania, ciekawa adnotacja najprawdopodobniej o zakupie tego listu do zbioru filatelistycznego w 1895 roku.

Lot # 252

Auction 77
Current price: 29 500 PLN
Catalog: Fi.1a
Mi.1a
Category: Polish Kingdom

Number of bids: 8 Bid history